Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Nowości
Witam Nasze nowości.
Molti-RS Super
Molti-RS Super

36,00 zł

29,27 zł

szt.
Jak przygotować dach do malowania?
Jak przygotować dach do malowania?

Jak przygotować dach do malowania?

Dach jest narażony na działanie warunków atmosferycznych, jak słońce, śnieg, deszcz, wiatr, dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać jego stan oraz przeprowadzać konserwację. Malowanie dachu, oprócz walorów estetycznych, zabezpiecza materiał przed korozją. Może się to wydawać skomplikowanym zadaniem, jednak dzięki odpowiedniemu przygotowaniu możemy wykonać je samodzielnie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak przygotować dach do malowania, aby osiągnąć profesjonalny efekt.

Spis treści:

  1. Jak przygotować powierzchnię dachu do malowania?
  2. Czym kierować się przy wyborze farby?
  3. Jak zachować bezpieczeństwo podczas malowania dachu?

Jak ocenić stan podłoża?

Przed rozpoczęciem malowania dachu należy ocenić stan podłoża. Dzięki temu malowanie będzie skuteczne i przyniesie oczekiwany rezultat. W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, czy nie występują wyraźne uszkodzenia lub ogniska korozji. Warto zwrócić szczególną uwagę na zanieczyszczenia z sadzy przy kominie oraz plamy z soków drzew. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak przygotować dach do malowania.

Jak przygotować powierzchnię przed malowaniem?

Przed rozpoczęciem malowania dachu należy odpowiednio przygotować powierzchnię. W pierwszej kolejności powinniśmy przeprowadzić wszelkie niezbędne naprawy. Następny krok to dokładne wyczyszczenie dachu i pozbycie się zabrudzeń – błota, kurzu, mchu czy soków z okolicznych drzew. W tym celu doskonale sprawdzi się myjka ciśnieniowa. Następnie należy odtłuścić dach za pomocą profesjonalnego preparatu. Kolejnym krokiem jest wykonanie zaprawek w miejscach pojawiających się śladów rdzy. Po odpowiednim przygotowaniu podłoża możemy przejść do malowania. Najpierw jednak warto sprawdzić prognozę pogody. Należy zrezygnować z malowania, gdy jest wilgotno i zanosi się na deszcz, ale również wtedy, gdy rano i wieczorem występuje zjawisko rosy, a także podczas upałów, gdy dach jest mocno nagrzewany przez słońce.

Czym kierować się przy wyborze farby?

Przy wyborze farby do malowania dachu należy kierować się kilkoma kryteriami. Przede wszystkim, bardzo ważne jest, aby wybrać farbę odpowiednią do materiału, z jakiego wykonany jest dach. Kolejnym ważnym aspektem jest dobór farby do stanu dachu. Jeśli występują duże ilości ognisk korozji, warto zastosować najpierw odpowiedni podkład. Farba do dachu powinna być odporna na deszcz, śnieg, promieniowanie UV oraz ekstremalne temperatury. Zapewniać ochronę przed pękaniem, korozją oraz odbarwieniami. Pamiętaj, by zawsze kierować się wyżej wymienionymi kryteriami przy wyborze farby, a Twój dach będzie wyglądał perfekcyjnie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl