Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Nowości
Witam Nasze nowości.
Molti-RS Super
Molti-RS Super

36,00 zł

29,27 zł

szt.
Jak zabezpieczyć drewno przed śniegiem i mrozem?
Jak zabezpieczyć drewno przed śniegiem i mrozem?

Jak zabezpieczyć drewno przed śniegiem i mrozem?

Zima w tym roku wyjątkowo silnie daje się we znaki, a skutki siarczystych mrozów i intensywnych opadów śniegu odczuje każdy, kto nie zabezpieczył drewnianych mebli na swoim balkonie czy w ogrodzie. Tak – drewno, niezależnie od tego czy dębowe, bukowe, czy sosnowe lub świerkowe słabo znosi niskie temperatury i opady śniegu. Słabo znosi również kontakt z wodą, do którego dochodzi w momencie pierwszych odwilży. Dziś więc przygotowaliśmy artykuł dla każdego, kto uwielbia naturalne piękno drewna – niech zima nie odbije na nim swego piętna! Już za moment opowiemy o tym, jak zabezpieczyć drewno przed zimą – zaczynamy!

Spis treści:

  1. Zabezpieczanie mebli ogrodowych
  2. Zabezpieczanie drewnianej balustrady na zimę
  3. Jak zabezpieczyć elewację drewnianą na zimę?

Zabezpieczanie mebli ogrodowych

Zacznijmy od mebli ogrodowych – każda osoba uwielbiająca drewno przyzna, że nie plastikowe, nie ratanowe tylko właśnie drewniane meble prezentują się najlepiej na balkonie, tarasie w ogrodzie i w ogóle na zewnątrz. Warto jednak wspomnieć o jednym wielkim, przysłowiowym „ALE”. Może i drewno faktycznie prezentuje się lepiej niż ratan czy plastik, ale jest ono również o wiele bardziej podatne na działanie wilgoci. Dlatego po pierwsze, drewniane meble należy już na samym początku zabezpieczyć impregnatem do drewna, po drugie mniej więcej co roku odświeżać jego powłokę. Takie zabezpieczenie uchroni mebel przed deszczem i wilgocią – czy jednak zabezpieczy go przed mrozem i śniegiem? Mimo wszystko zalecamy, aby takie drewniane meble na czas zimy przenieść do zamkniętego pomieszczenia. Alternatywą może być zabezpieczenie ich plandeką.

Zabezpieczanie drewnianej balustrady na zimę

Niestety demontaż drewnianej balustrady co rozpoczęcie sezonu zimowego mija się z celem, a z kolei nieestetyczne byłoby okrycie takiej balustrady plandeką. Dlatego należy ją zaimpregnować przy użyciu dedykowanych preparatów. Może być to na przykład specjalna farba do drewna z impregnatem, olej lub na przykład lazura. My jednak zalecamy stosowanie sprawdzonych środków takich jak dostępny w naszej ofercie lakier zewnętrzny do drewna klasy premium Jotun. Ten preparat sprawdzi się zarówno na balustradach, jak i na płotach drewnianych a na elewacji?

Jak zabezpieczyć elewację drewnianą na zimę?

Na elewacji domu również doskonale sprawdzi się wspomniany lakier! Jotun Demidekk Ultimate Tackfarg od ponad pół wieku jest stosowany do impregnacji drewnianej elewacji domów skandynawskich. Skandynawia to rejon, w którym zimy są o wiele ostrzejsze niż te w Polsce – tamtejsze drewno jest stale narażone na działanie wilgoci, siarczystych mrozów i wielu innych niekorzystnych czynników. Jest to więc lakier sprawdzony w ekstremalnych warunkach, dzięki któremu drewniane elementy w Twoim domu zachowają piękny wygląd bez względu na to, jak ostra będzie zima w tym roku!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl