Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Nowości
Witam Nasze nowości.
Molti-RS Super
Molti-RS Super

36,00 zł

29,27 zł

szt.
Zapobieganie ciemnieniu drewna
Zapobieganie ciemnieniu drewna

Zapobieganie ciemnieniu drewna

Drewno to naturalny materiał, który chętnie wykorzystywany jest w budownictwie oraz aranżacji wnętrz. To surowiec ekologiczny, trwały i bardzo ładnie się prezentujący, jednak z biegiem lat może ściemnieć, przez co traci swoje walory estetyczne. Dlaczego drewno czernieje i w jaki sposób można temu zapobiec? O tym przeczytacie w poniższym artykule, zapraszamy do lektury!

 

Spis treści:

  1. Dlaczego drewno czernieje?
  2. Zapobieganie ciemnieniu drewna
  3. Jak lakierować drewno?

 

Dlaczego drewno czernieje?

Drewno jest materiałem, który chyba nigdy nie wyjdzie z mody, ale by zawsze dobrze się prezentowało, należy szczególnie o nie dbać. Problemem tego surowca jest to, że z biegiem czasu zmienia swój naturalny kolor i czernieje. Dlaczego tak się dzieje? Drewno zmienia swój kolor pod wpływem promieni UV, może ono zszarzeć, lub zżółknieć, w zależności, z jakim rodzajem drewna mamy do czynienia. Ciemnienie to proces stopniowy, a jego szybkość zależy od tego, jak często narażane jest na działanie promieni słonecznych. Na szczęście da się tego uniknąć, ponieważ istnieją skuteczne sposoby na cienienie drewna. Jednym z nich jest lakierowanie.

Zapobieganie ciemnieniu drewna

Jeżeli w bardzo nasłonecznionym pokoju posiadasz drewniane meble lub masz meble ogrodowe, warto zabezpieczyć je przed szkodliwym działaniem promieni UV, by zachowały swój kolor i elegancki wygląd. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie drewna jest lakierowanie. Lakier tworzy na drewnie specjalną powłokę, która zabezpiecza warstwę wierzchnią drewna, przed promieniami słonecznymi. Dzięki temu nie dochodzi do reakcji, a kolor nie ulega zmianie. Większość produktów to preparaty ekologiczne, bezpieczne w użyciu, nieposiadające drażniącego zapachu, nadające się do każdego typu drewna.

Jak lakierować drewno?

Przygotowanie drewna do lakierowania – jak to zrobić? Za nim przystąpimy do lakierowania, drewno musimy dokładnie oczyścić. Do tego celu używamy papieru ściernego o gradacji 120-200 (w zależności od stopnia nierówności podłoża). Następnie odkurzamy pył, który powstał w trakcie szlifowania. Jeżeli na drewnie występują tłuste plamy, do ich usunięcia używamy benzynę ekstrakcyjną. Na końcu dokładnie osuszamy drewno. Oczyszczone i osuszone drewno malujemy lakierem akrylowym. Produkt należy rozcieńczyć, gdy mamy do czynienia z surowym drewnem, należy zrobić to w proporcji 2:1 (2 części lakieru na 1 część czystej wody). Otworzony lakier należy dokładnie wymieszać, a jego aplikacja powinna odbywać się za pomocą pędzla lub natrysku pneumatycznego.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl