Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Informacja o epidemii

W związku ze stanem epidemii informujemy,że terminy wszystkich dostaw a zwłaszcza dostawy farb konfekcjonowanych mogą ulec wydłużeniu.Za kłopoty przepraszamy.Ze swej strony robimy co możemy ale zdrowie ludzi jest dla nas najważniejsze.

Zapobieganie ciemnieniu drewna
Zapobieganie ciemnieniu drewna

Zapobieganie ciemnieniu drewna

Drewno to naturalny materiał, który chętnie wykorzystywany jest w budownictwie oraz aranżacji wnętrz. To surowiec ekologiczny, trwały i bardzo ładnie się prezentujący, jednak z biegiem lat może ściemnieć, przez co traci swoje walory estetyczne. Dlaczego drewno czernieje i w jaki sposób można temu zapobiec? O tym przeczytacie w poniższym artykule, zapraszamy do lektury!

 

Spis treści:

  1. Dlaczego drewno czernieje?
  2. Zapobieganie ciemnieniu drewna
  3. Jak lakierować drewno?

 

Dlaczego drewno czernieje?

Drewno jest materiałem, który chyba nigdy nie wyjdzie z mody, ale by zawsze dobrze się prezentowało, należy szczególnie o nie dbać. Problemem tego surowca jest to, że z biegiem czasu zmienia swój naturalny kolor i czernieje. Dlaczego tak się dzieje? Drewno zmienia swój kolor pod wpływem promieni UV, może ono zszarzeć, lub zżółknieć, w zależności, z jakim rodzajem drewna mamy do czynienia. Ciemnienie to proces stopniowy, a jego szybkość zależy od tego, jak często narażane jest na działanie promieni słonecznych. Na szczęście da się tego uniknąć, ponieważ istnieją skuteczne sposoby na cienienie drewna. Jednym z nich jest lakierowanie.

Zapobieganie ciemnieniu drewna

Jeżeli w bardzo nasłonecznionym pokoju posiadasz drewniane meble lub masz meble ogrodowe, warto zabezpieczyć je przed szkodliwym działaniem promieni UV, by zachowały swój kolor i elegancki wygląd. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie drewna jest lakierowanie. Lakier tworzy na drewnie specjalną powłokę, która zabezpiecza warstwę wierzchnią drewna, przed promieniami słonecznymi. Dzięki temu nie dochodzi do reakcji, a kolor nie ulega zmianie. Większość produktów to preparaty ekologiczne, bezpieczne w użyciu, nieposiadające drażniącego zapachu, nadające się do każdego typu drewna.

Jak lakierować drewno?

Przygotowanie drewna do lakierowania – jak to zrobić? Za nim przystąpimy do lakierowania, drewno musimy dokładnie oczyścić. Do tego celu używamy papieru ściernego o gradacji 120-200 (w zależności od stopnia nierówności podłoża). Następnie odkurzamy pył, który powstał w trakcie szlifowania. Jeżeli na drewnie występują tłuste plamy, do ich usunięcia używamy benzynę ekstrakcyjną. Na końcu dokładnie osuszamy drewno. Oczyszczone i osuszone drewno malujemy lakierem akrylowym. Produkt należy rozcieńczyć, gdy mamy do czynienia z surowym drewnem, należy zrobić to w proporcji 2:1 (2 części lakieru na 1 część czystej wody). Otworzony lakier należy dokładnie wymieszać, a jego aplikacja powinna odbywać się za pomocą pędzla lub natrysku pneumatycznego.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl