Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Nowości
Witam Nasze nowości.
Molti-RS Super
Molti-RS Super

36,00 zł

29,27 zł

szt.
Lakiery do drewna

Jak przygotować drewno do lakierowania? Sprawdź!

Lakierowanie drewna jest czynnością wykonywaną bardzo często, zazwyczaj w celu zabezpieczenia powierzchni drewnianych. Sprawdza się doskonale w wielu sytuacjach, oraz warunkach, a więc jak najbardziej jest rekomendowane, aby przedłużyć żywotność swoich mebli. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby takie lakierowanie wykonać prawidłowo, a wcześniej odpowiednio przygotować do tego drewno.

 

Spis treści:

  1. Dlaczego warto lakierować drewno?
  2. Jak przygotować drewno do lakierowania?
  3. Jak prawidłowo nakładać lakier na drewno?

 

Dlaczego warto lakierować drewno?

Lakierowanie drewna jest metodą bardzo znaną i często stosowaną. Właśnie dlatego, ponieważ wiąże się ona z wieloma pozytywnymi aspektami. Przede wszystkim przy pomocy lakieru można utworzyć specjalną powłokę dekoracyjno-ochronną. Jest ona niezbędna ku temu, aby drewno zachowało świetny wygląd na dłużej. Dzięki temu stanie się ono na przykład wodoodporne, a więc na jego powierzchni nie będą pojawiały się żadne przebarwienia, ani zabrudzenia. Jest to praktyczne, chociażby w przypadku stołów, choć oczywiście nie tylko. Dobrej jakości lakiery do drewna zabezpieczają również przed wilgocią i promieniami UV. Pomagają także usunąć powierzchowne zabrudzenia, które łatwo odchodzą od polakierowanej warstwy. Takie lakiery mogą być stosowane, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

CTA - Najlepszy lakier do drewna? Sprawdź nasze produkty, które idealnie sprawdzą się w każdej sytuacji i na każdym rodzaju drewna!

Jak przygotować drewno do lakierowania?

Bardzo ważne jest samo przygotowanie drewna do procesu lakierowania. Przede wszystkim musi być ono starannie oczyszczone. Drewno, które będzie lakierowane musi być czyste, gładkie, oraz bardzo suche. Jeśli na powierzchni znajduje się już dawna warstwa lakieru lub powłoki malarskiej, musi ona zostać usunięta. Usunąć należy także wszelkie zatłuszczenia. Aby stworzyć idealnie gładką powierzchnię, najlepszym pomysłem będzie wyszlifowanie drewna papierem ściernym, albo szlifierką. Tak przygotowane drewno będzie prezentować się doskonale po zakończeniu lakierowania.

Jak prawidłowo nakładać lakier na drewno?

Oczywiście bardzo istotne jest również to, aby wybrany lakier do drewna był wysokiej jakości. Warto tym samym skorzystać jedynie z polecanych produktów, które cieszą się zaufaniem. Lakier należy nakładać specjalnie przeznaczonym do tego pędzlem. Najlepiej cienką warstwą. Nakładanie zbyt wielu warstw, może sprawić, że efekt końcowy będzie różnił się od zamierzonego, przez co może wyglądać to znacznie mniej estetycznie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl