Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Dlaczego warto bejcować drewno?
Dlaczego warto bejcować drewno?

Dlaczego warto bejcować drewno?

Bejcowanie to jedna z najpopularniejszych metod zabezpieczania konstrukcji drewnianych. Zwłaszcza tych, które będą regularnie narażone na działanie czynników zewnętrznych. Ta metoda nie tylko nadaje kolor strukturze, ale także chroni drewno i poprawia niektóre jego właściwości. To nie wszystko. Sprawdź, dlaczego warto bejcować drewno!

 

Spis treści:

  1. Bejca — skuteczna i ekonomiczna
  2. Bejca zapobiega gniciu drewna
  3. Ochrona przed słońcem i wilgocią
  4. Bejca – sposób na nadmierne użytkowanie drzewa
  5. Estetyka i świetny wygląd

 

Bejca — skuteczna i ekonomiczna

Bejca oraz dobre farby do drewna są używane w celu poprawy wyglądu zewnętrznych drewnianych konstrukcji. Ma również inne zalety i dlatego jest tak chętnie stosowana. Bejca to:

  • konserwacja drewna,
  • wygoda,
  • oszczędności finansowe.

Poniżej przedstawiamy więcej powodów stosowania bejcy na tarasach, meblach ogrodowych, ogrodzeniach i wielu innych elementach drewnianych.

Bejca zapobiega gniciu drewna

Drewno jest podatne na gnicie, jeśli używa się go na zewnątrz bez impregnacji. Gnicie nie tylko sprawi, że konstrukcje drewniane będą kiepsko wyglądały, ale może również stworzyć ryzyko zawalenia się. Zgnilizna może rozwijać się na różne sposoby. Może pojawić się pleśń i grzyby. Co więcej, gdy zaczyna się gnicie, nie ma realnego sposobu na zatrzymanie tego procesu. Natychmiastowe bejcowanie projektów drewnianych i regularne nakładanie kolejnych warstw ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia tego procesu.

Ochrona przed słońcem i wilgocią

Wnikanie wody do drewna może powodować nie tylko gnicie. Jeśli drewno zamarznie po nabraniu wody, często zacznie się łamać. Może to spowodować całkowite zniszczenie, jeśli proces ten będzie się powtarzał. Światło słoneczne może również powodować uszkodzenia niezabezpieczonego drewna. Mogą pojawiać się nieestetyczne przebarwienia. Pokrycie konstrukcji warstwą bejcy do drewna zachowa wygląd i integralność strukturalną.

Bejca – sposób na nadmierne użytkowanie drzewa

Drewno jest doskonałym materiałem na podłogi. Może też być stosowane na tarasach lub balkonach. Jednak drewniane deski narażone są tam na proces ścierania się i niszczenia. Nawet jeżeli zostaną pomalowane, będzie to kiepski wybór ze względu na niską trwałość takiego zabezpieczenia farbą. Po pewnym czasie farba może zacząć pękać i łuszczyć się, a tym samym narażać drewno na działanie czynników atmosferycznych. Bejca jest zdecydowanie trwalsza.

Estetyka i świetny wygląd

Estetyczny wygląd drewna często leży w jego naturalnym wyglądzie, więc malowanie raczej nie będzie preferowane jako ochrona. W przypadku bejcy słoje drewna pozostają widoczne. Bejca jest również dostępna w różnych odcieniach i kolorach, więc personalizacja jest nadal możliwa. Oczywiście niebarwioną, bezbarwną bejcę można również zastosować, aby uzyskać całkowicie naturalny wygląd.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl