Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Nowości
Witam Nasze nowości.
Molti-RS Super
Molti-RS Super

36,00 zł

29,27 zł

szt.
Jak dbać o drewniane elewacje?
Jak dbać o drewniane elewacje?

Jak dbać o drewniane elewacje?

Współczesna architektura kładzie nacisk na stosowanie drewnianych elementów. Najczęściej wybierane jest drewno z uwagi na to, że nadaje naturalny charakter i cechuje się niezwykłymi właściwościami estetycznymi i izolacyjnymi. Materiał ten można spotkać w domach już nie tylko w formie paneli podłogowych czy mebli, lecz także jako materiał budowlany. Świetnym przykładem jest drewniana elewacja. Jednak zastosowanie drewna wiąże się również z pewnością odpowiedzialnością wynikającą z konieczności dbania o ten materiał. Jak dbać o elewację z drewna, aby zawsze zachwycała?

Dlaczego warto impregnować drewno?

Zanim zdecydujemy się wykonać drewnianą elewacją, warto mieć świadomość, że surowe drewno jest szczególnie podatne na czynniki zewnętrzne, przez co szybciej traci swój blask. Z tego względu ważna jest odpowiednia impregnacja, która ochroni przed zniszczeniem i przedłuża funkcję tego materiału. Impregnację najlepiej przeprowadzić za pomocą odpowiedniej farby do drewna, chroniącej przed degradacją. Na rynku można spotkać wysokojakościowe impregnaty, zapobiegające zniszczeniu pięknej elewacji i chroniące naturalne piękno drewna. Każda elewacja, a zwłaszcza drewniana jest codziennie poddawana czynnikom atmosferycznym. Takie zmienne środowisko, na które jest narażona elewacja, wymaga zakupienia farby do drewna, która zabezpieczy przed wodą i promieniami słonecznymi. Specjaliści zalecają również regularną obserwację elewacji, aby móc szybko reagować na występujące przebarwienia.

Jakie impregnaty chronią drewniane elewacje?

Biorąc pod uwagę delikatność i naturalny charakter drewnianej elewacji należy zakupić przede wszystkim wydajne impregnaty, które pozwolą na nałożenie kilku warstw ochronnych. Zanim jednak wykonamy prace konserwacyjne, trzeba odpowiednio przygotować drewno. Najpowszechniejszym zabiegiem jest zmatowienie drewna przy pomocy szlifierki. Dzięki temu drewno bardziej wchłonie warstwy impregnatu. Oprócz samego środka konserwującego, w przypadku domów z drewnianą elewacją położonych w zacieniowanych lokalizacjach, warto zastosować preparat na mchy i grzyby. Po zabezpieczeniu elewacji z drewna powyższymi typami preparatów dobrze jest również zadbać o aspekt estetyczny drewna za pomocą farby o konkretnym kolorze bądź bejcy.

Czym czyścić drewnianą elewację?

Oczywiście impregnacja odpowiednimi środkami jest ważna, aby chronić drewno elewacyjne i przedłużać jego żywotność, jednak nie można zapominać o jego czyszczeniu. Do czyszczenia należy używać wyłącznie dedykowanych preparatów do tego przeznaczonych, które utrzymują strukturę drewna w pierwotnej kondycji. W przypadku, gdy mamy zamiar oczyścić elewacyjne drewno najlepiej zlecić takie prace profesjonalnej firmie, która wykona je specjalnie do tego przeznaczonym sprzętem. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl