Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Nowości
Witam Nasze nowości.
Molti-RS Super
Molti-RS Super

36,00 zł

29,27 zł

szt.
Czym pomalować drewnianą elewację domu?
Czym pomalować drewnianą elewację domu?

Czym pomalować drewnianą elewację domu?

Trudno zaprzeczyć temu, że elewacja wykonana z drewna prezentuje się niezwykle. Jej klasyczny wygląd nigdy nie wychodzi z mody, dlatego też jest uniwersalnym i ponadczasowym rozwiązaniem. Aby jednak naturalne materiał z biegiem czasu nie traciły swojego pierwotnego uroku, należy pamiętać o właściwej ich pielęgnacji. Warto więc raz na jakiś czas odświeżyć drewniane elementy. Zastanawiasz się, czym pomalować drewnianą elewację domu i jak to zrobić? Tego dowiesz się z naszego poniższego artykułu.

Spis treści:

  1. Czym pomalować drewnianą elewację domu?
  2. O czym pamiętać przed malowaniem elewacji?

Czym pomalować drewnianą elewację domu?

Drewniana elewacja domu to coś, co dodaje budynkowi nieopisanego uroku. Kojarzy się z ciepłem, przytulnością i bezpieczeństwem. Kolor drewnianych elementów przy Twoim domu już nieco wyblakł? Czas więc go odświeżyć. Czym pomalować drewnianą elewację domu? Przyda się do tego profesjonalna farba do drewna. Sklep Jotun to jednak miejsce, w którym bez problemu ją znajdziesz. Które z naszych produktów dobrze poradzą sobie z tym zadaniem?

 

Olejobejca transparentna Jotun Trebitt Holzlasur

Jest to transparentna bejca na bazie oleju alkidowego w połączeniu z chińskim olejem drzewnym. Jest to produkt wodoodporny i tiksotropowy. Jego stosowanie zaleca się na zewnątrz – na nowe drewno i bele, na drewno impregnowane ciśnieniowo oraz na drewno, które uprzednio było zabezpieczone bejcą olejną. Olejobejca zawiera środki grzybobójcze przeciw grzybom powierzchniowym. Może być nakładana nawet w temperaturach poniżej 0° C.

 

Farba kryjąca Jotun Demidekk Ultimate Tackfarg

Jest to farba kryjąca, która przeznaczona jest do malowania drewna na zewnątrz. Produkt ten zawiera środki grzybobójcze, które zapobiegają tworzeniu się grzybów na podłożu. Jest kombinacją wysokojakościowych spoiw i pigmentu, które zabezpieczają stolarkę przed promieniowaniem UV i stanowi doskonałą ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Farba Demidekk Ultimate Tackfarg cechuje się dobrą elastycznością, dzięki czemu nie pęka i nie łuszczy się. Znakomicie zachowuje kolor i przez długi czas – nawet do 12 lat. Jest to wodorozcieńczalna farba przyjazna dla środowiska, która jest łatwa w użyciu. Warto jednak pamiętać, że jej aplikacja wymaga gruntu.

O czym pamiętać przed malowaniem elewacji?

Zanim przystąpisz do pracy z wykorzystaniem naszych produktów, koniecznie zapoznaj się z zaleceniami producenta, które znajdują się na opakowaniu farb. Zadbaj o to, aby podłoże było właściwie przygotowane do pracy – czyste, suche, a w razie potrzeby także zagruntowane. Niekiedy potrzebne może być szlifowanie lub użycie drucianej szczotki w celu pozbycia się luźno przyczepionej farby. Zanim rozpoczniesz realizację swojego zadania, zaopatrz się w niezbędne produkty i akcesoria, dzięki którym cały zabieg przeprowadzisz szybko, sprawnie i bezproblemowo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl