Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Przygotowanie powierzchni przed malowaniem jachtu
Przygotowanie powierzchni przed malowaniem jachtu

Przygotowanie powierzchni przed malowaniem jachtu

Twój jacht stracił już swój dawny nieskazitelny wygląd? Burty noszą ślady uderzeń i otarć o keję lub po prostu długiego użytkowania? W takim razie wszystko wskazuje na to, że czas najwyższy go pomalować, a tym samym podarować mu drugie życie. Aby jednak dobrze wykonać zadanie, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni przed malowaniem jachtu. Jak to zrobić krok po kroku w zależności od materiału, z którego został wykonany? Przeczytaj nasze porady – zapraszamy!

Spis treści:

  1. Jacht kompozytowy – jak go przygotować do malowania?
  2. Jak przygotować jacht aluminiowy?
  3. Co musisz zrobić przed malowaniem jachtu drewnianego?

Jacht kompozytowy – jak go przygotować do malowania?

W przypadku kompozytów pierwszym krokiem jest dokładne umycie całej powierzchni jachtu za pomocą słodkiej wody. Następnie jacht należy odtłuścić, najlepiej za pomocą profesjonalnego, sprawdzonego i bezpiecznego w użytkowaniu preparatu do odłuszczania.

Kiedy cała powierzchnia jest już czysta, sucha i pozbawiona wszystkich zanieczyszczeń należy wygładzić ją papierem ściernym o gradacji 120-150 aż do uzyskania odpowiedniej chropowatości niezbędnej do aplikacji farby. Powstały pył szlifierski należy usunąć czystym, suchym sprężonym powietrzem lub zmyć czystą słodką wodą pod wysokim ciśnieniem.

Jak przygotować jacht aluminiowy?

Oleje i smary znajdujące się na powierzchni jachtu aluminiowego usuwa się za pomocą emulsyjnych środków czyszczących typu zasadowego. Należy zaaplikować je na powierzchnię, aby w ten sposób aktywować środek czyszczący i zanim wyschnie, przemyć czyszczone miejsca słodką wodą pod niskim ciśnieniem. Obszary, które nie wymagają czyszczenia, wystarczy przemyć strumieniem ciepłej wody pod niskim ciśnieniem. W ten sposób zmniejsza się stężenie chlorków na powierzchni.

Kolejnym etapem jest przeszlifowanie powierzchni w sposób ręczny lub z wykorzystaniem ścierniw niemetalicznych albo włókniny ściernej do usunięcia całego dotychczasowego spolerowania. Na sam koniec wystarczy wyczyścić powierzchnię czystym, suchym sprężonym powietrzem i szczotką, a następnie zagruntować powierzchnię gruntem epoksydowym.

Co musisz zrobić przed malowaniem jachtu drewnianego?

Jeżeli Twój jacht został wykonany z drewna oleistego, np. tekowego, należy jego powierzchnię odtłuścić specjalnym preparatem. Przykładem jest produkt Jotun Thinner 18, który znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Preparat należy aplikować wzdłuż słoi, dzięki czemu zostanie usunięta pewna część naturalnego oleju, a to sprawi, że farby jachtowe będą miały lepsze wiązania. Po wykonaniu tego zabiegu całą powierzchnię przeszlifuj papierem ściernym gradacji 120. Na koniec, podobnie jak w przypadku pozostałych jachtów, pozostałości szlifowanie usuń za pomocą sprężonego powietrza, odkurzacza lub czystej szczotki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl