Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Jak zabezpieczyć drewno przed wodą i wilgocią?
Jak zabezpieczyć drewno przed wodą i wilgocią?

Jak zabezpieczyć drewno przed wodą i wilgocią?

Drewno to materiał, który ma wiele zastosowań, wykorzystujemy go do budowy domów, tworzenia mebli czy innych przedmiotów życia codziennego. Dzięki swojej uniwersalności trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez niego. Pomimo swojego szerokiego zastosowania, drewno nie jest zbyt trwałym materiałem szczególnie w kontakcie z wodą czy wilgocią. Jak zabezpieczyć drewno przed wspomnianymi czynnikami, aby posłużyło nam jak najdłużej? W tym artykule przyjrzymy się kilku niezwykle skutecznym metodom, które pomogą Ci utrzymać drewno w niezmienionym stanie – zapraszamy.

Spis treści:

  1. Co się dzieje z niezabezpieczonym drewnem?
  2. Poznaj nasze sposoby na zabezpieczenia drewna przed wodą
  3. Sprawdź, jak zabezpieczyć drewno przed wilgocią

Co się dzieje z niezabezpieczonym drewnem?

Drewno mimo swojego szerokiego zastosowania jest materiałem, który szybko ulec może zniszczeniu. Warto pamiętać, że drewno jest niezwykle podatne na warunki zewnętrzne, w tym atmosferyczne i bez odpowiedniego zabezpieczenia grozić mu może odkształcenie, skurczenie, zmiana koloru czy nawet pleśń lub grzyb. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zabezpieczyć drewno przed wodą i wilgocią, aby posłużyło Ci jak najdłużej, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu.

Poznaj nasze sposoby na zabezpieczenia drewna przed wodą

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie drewna przed niesprzyjającymi warunkami jest jego regularna konserwacja. W tym celu użyć można dedykowanych produktów, takich jak np. impregnaty czy farby odporne na wilgoć i wodę, które odpowiednio zaaplikowane uchronią Twoje drewniane elementy przed wchłanianiem cieczy, a tym samym przed rozwojem pleśni i grzybów. Szukasz odpowiedniego zabezpieczenia? Zwróć uwagę na farby poliuretanowe od firmy Olicon Delta, które uchronią drewno przed wspomnianą wodą i wilgocią, ale także zabezpieczą je przed negatywnym wpływem promieni słonecznych.

Sprawdź, jak zabezpieczyć drewno przed wilgocią

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele dedykowanych produktów do zabezpieczania drewnianych powierzchni, jak w takim razie wybrać najlepszy produkt? Warto kierować się dobrymi opiniami na temat danego sposobu oraz produktu, a także dobrać odpowiednie zabezpieczenie do rodzaju zagrożeń, na jakie narażone będą drewniane elementy, które chcesz zabezpieczyć. Zwróć uwagę na to, czy dany produkt aplikuje się z gruntem, czy bez gruntu i wybierz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Jak zabezpieczyć drewno przed wilgocią? Poza farbami czy impregnatami na rynku dostępne są także uszczelniacze do drewna oraz woski, które także uchronią drewniane elementy przed wodą i wilgocią.

Mamy nadzieję, że dzięki nam poznałeś już swój sposób na skuteczne zabezpieczenie drewnianych elementów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl