Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Nowości
Witam Nasze nowości.
Molti-RS Super
Molti-RS Super

36,00 zł

29,27 zł

szt.
Farby antykorozyjne w przemyśle morskim – wyzwania i innowacje
Farby antykorozyjne w przemyśle morskim – wyzwania i innowacje

Farby antykorozyjne w przemyśle morskim – wyzwania i innowacje

W środowiskach o wysokiej korozyjności głównym problemem jest długotrwała ochrona powierzchni m.in. różnego rodzaju maszyn, sprzętów, narzędzi. Znakomitym przykładem jest przemysł morski, w którym okręty i statki stale narażone są na wilgotne warunki, tracąc swój pierwotny wygląd. Jakie preparaty dobrać, aby przywrócić im dawny blask i poprawić ich wytrzymałość? Co zrobić, by sprostać temu wyzwaniu? Zapraszamy do lektury!

  1. Popyt na emalie antykorozyjne w przemyśle morskim
  2. Właściwości farby okrętowej 
  3. Specjalistyczne farby antykorozyjne i ich innowacyjność

Popyt na emalie antykorozyjne w przemyśle morskim

Na rynku są dostępne najwyższej jakości substancje, zabezpieczające stal, żeliwo i wszelkie inne metale narażone na korozję. Rosnące zapotrzebowanie na farby antykorozyjne obserwuje się szczególnie w sektorze morskim. Ze względu na świetne właściwości takie produkty świetnie sprawdzają przy pokrywaniu kadłubów statków, urządzeń morskich, platform wiertniczych, mostów itp. Ich wykorzystanie pozwala na wytworzenie się na danej powierzchni specjalnej powłoki, która dzięki swojej szczelności znacznie zmniejsza ryzyko powstawania tlenków metalu i tym samym procesu rdzewienia. 

Właściwości farby okrętowej 

Najważniejszą zaletą farb antykorozyjnych jest ich szczególna wytrzymałość. Statki zanurzone są częściowo w słonej wodzie, pracują w wilgoci oraz są wystawione na inne niekorzystne warunki pogodowe. W takiej sytuacji muszą być użyte wyłącznie trwałe substancje. Farba okrętowa należy do specjalistycznych preparatów, które nie tylko świetnie zabezpieczają obiekty wodne przed korozją, lecz również są niepodatne na zmiany temperatury,  promieniowanie UV i odporne na ścieranie. Szybkość schnięcia i łatwość nakładania emalii to dodatkowe atuty, które ostatecznie powinny przekonać do jej zastosowania w przemyśle morskim.

Specjalistyczne farby antykorozyjne i ich innowacyjność

Przygotowanie powierzchni i aplikacja farby na dane powłoki na morzu są zdecydowanie większym wyczynem niż malowanie na lądzie. Cała operacja tego typu wymaga zastosowania odpowiedniej procedury i większej staranności. Specjalistyczne i nowoczesne farby antykorozyjne są przystosowane do takich warunków. Niezwykle trwałe i efektywne spełniają surowe standardy, a niezawodna ochrona, jaką dają, jest na długie lata. Niekorzystne warunki pracy statków, jachtów i innych urządzeń morskich sprawia, że mogą one poważnie naruszyć ich konstrukcje blaszane czy stalowe lub całkowicie je uszkodzić. Aby temu zapobiec, skorzystaj z oferty naszego sklepu, z pewnością się nie zawiedziesz!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl