Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Skuteczne malowanie zbiorników paszowych
Skuteczne malowanie zbiorników paszowych

Skuteczne malowanie zbiorników paszowych

Zbiorniki paszowe to niezbędny element każdego prężnie działającego gospodarstwa. Przechowywanie mieszanek i otrąb w silosach zajmuje o wiele mniej miejsca niż składowanie ich w tradycyjnej stodole. Aby jednak zbiorniki paszowe mogły służyć przez wiele lat, należy odpowiednio je zabezpieczyć. Jak to zrobić? Doradzamy!

Spis treści:

  1. Malowanie zbiorników paszowych – przygotowanie
  2. Jakie malowanie zapewni trwałość zbiorników paszowych?
  3. Odświeżanie poprzez malowanie zbiorników paszowych

Malowanie zbiorników paszowych – przygotowanie

Zbiorniki na paszę to kluczowy element gospodarstw, w których hodowane są zwierzęta (np. drób, trzoda chlewna, bydło). Przechowuje się w nich główne suche mieszanki paszowe, w ten sposób zabezpieczając je przed czynnikami atmosferycznymi czy gryzoniami. Zbiorniki paszowe zazwyczaj są o wiele mniejsze, niż silosy zbożowe, dzięki czemu ich malowanie jest o wiele łatwiejsze. Mogą być umieszczone wewnątrz budynku lub na zewnątrz.

Jak przygotować zbiornik paszowy do malowania? Jeśli jest on nowy, warto poddać go piaskowaniu. Proces ten polega na oczyszczeniu elementu za pomocą ścierniwa przy wykorzystaniu sprężonego powietrza. W ten sposób przygotowany zbiornik może zostać pomalowany farbami dwuskładnikowymi, co zapewni jego dłuższą żywotność.

Jakie malowanie zapewni trwałość zbiorników paszowych?

Czynność, jaką jest malowanie zbiorników paszowych, przeprowadza się raz na 15-20 lat. Warto więc zadbać o to, by technologie, z których skorzystasz były najwyższej jakości.

W przypadku zbiorników paszowych, które zostały poddane procesowi piaskowania, najlepiej sprawdzi się system epoksydowo-poliuretanowy. Łączy on zabezpieczenie przed korozją oraz utwardzenie nawierzchni, co zapewnia ochronę przed wpływem warunków atmosferycznych oraz promieni UV. Pierwszą warstwę stanowią farby epoksydowe, które dzięki swoim unikalnym właściwościom tworzą na powierzchni zbiornika warstwę ochronną. Połączenie żywicy syntetycznej oraz utwardzacza zapewnia bardzo dobrą ochronę przed rdzą, deszczem, wahaniami temperatur, a nawet rozpuszczalnikami.

Drugim etapem jest nałożenie powłoki, która zapewni trwałość i dodatkowo zwiększy odporność. Farby poliuretanowe nie tylko utwardzają dodatkowo powierzchnię, ale również zapewniają dodatkową ochronę przed działaniem promieni słonecznych.

Odświeżanie poprzez malowanie zbiorników paszowych

Choć system epoksydowo-poliuretanowy sprawdza się najlepiej, nie zawsze istnieje możliwość odpowiedniego przygotowania powierzchni. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest farba jednoskładnikowa Conseal TU. Jej użycie nie wymaga zdzierania poprzednich warstw, a jedynie odtłuszczenia powierzchni. Może być wykorzystywana zarówno jako farba podkładowa, jak i nawierzchniowa.

Czy wiesz, że malowanie epoksydowo-poliuretanowe to gwarancja minimum 15 lat trwałości? Sprawdź nasz asortyment i przekonaj się, czym jeszcze możemy Cię zaskoczyć!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl