Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Nowości
Witam Nasze nowości.
Molti-RS Super
Molti-RS Super

36,00 zł

29,27 zł

szt.
Malowanie zbiorników zbożowych – mini poradnik
Malowanie zbiorników zbożowych – mini poradnik

Malowanie zbiorników zbożowych – mini poradnik

Silosy to wysokie, metalowe zbiorniki, w których rolnicy mogą bezpiecznie składować owies, jęczmień czy pszenicę. Aby jednak służyły one przez wiele lat, warto zabezpieczyć je przed korozją oraz czynnikami atmosferycznymi. Jak odpowiednie malowanie zbiorników zbożowych może przełożyć się na ich długowieczność? Podopowiadamy!

Spis treści:

  1. Malowanie zbiorników zbożowych piaskowanych
  2. Malowanie silosów zbożowych – jakie farby wybrać?
  3. Malowanie zbiorników zbożowych – odświeżenie powłoki

Malowanie zbiorników zbożowych piaskowanych

Silos zbożowy to dla każdego gospodarza świetna inwestycja i sposób na zaoszczędzenie miejsca. Jak jednak sprawić, by te wielkie zbiorniki służyły przez wiele lat i nie poddawały się niszczącemu wpływowi czasu?

W przypadku silosów poddanych piaskowaniu, czyli oczyszczaniu za pomocą piasku pod dużym ciśnieniem sprawa jest dość prosta. Najczęściej stosowanym i jednocześnie najpewniejszym rozwiązaniem jest użycie farb epoksydowych oraz poliuretanowych. Pierwsze z nich mają za zadanie zabezpieczyć powierzchnię przed korozją, a drugie stworzyć warstwę ochronną. W zależności od grubości powłoki, jaką zostaną pokryte, tego typu malowanie silosów zbożowych wystarcza na zabezpieczenie ich na minimum 15 lat.

Malowanie silosów zbożowych – jakie farby wybrać?

W przypadku zabezpieczenia takich powierzchni, jak metalowe silosy siła tkwi w połączeniu. Malowanie zbiorników zbożowych należy rozpocząć od zabezpieczenia metalowej powierzchni przed korozją. W tym celu rekomendujemy farby epoksydowe firmy Jotun – jednego z największych producentów farb powłokowych na świecie.

Drugim, choć nie mniej ważnym krokiem jest położenie warstwy ochronnej, która zabezpieczy silos zbożowy przed warunkami atmosferycznymi. Tutaj idealnie sprawdzą się nawierzchniowe farby poliuretanowe, odporne na działanie promieni UV. W zestawie znajdują się dwa składniki – farba oraz utwardzacz, które należy wymieszać tuż przed ich nałożeniem. Takie połączenie tworzy powłokę ochronną, zdolną przetrwać wiele lat nawet w najcięższych warunkach.

Malowanie zbiorników zbożowych – odświeżenie powłoki

A co w sytuacji, gdy chcemy jedynie odświeżyć istniejące już zabezpieczenia? W takim wypadku malowanie silosów zbożowych nie wymaga użycia dwóch różnych produktów ani piaskowania powierzchni. Jedyne, co musisz zrobić, to pokryć całą powierzchnię swojego zbiornika farbą Conseal TU. Stworzy ona dodatkową powłokę ochronną, odporną na działanie promieni UV oraz czynniki pogodowe.

Jeśli podobał Ci się nasz poradnik, koniecznie zapoznaj się z naszym asortymentem! Znajdziesz u nas farby i preparaty ochronne z segmentu premium, stosowane przez profesjonalistów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl