Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Nowości
Witam Nasze nowości.
Molti-RS Super
Molti-RS Super

36,00 zł

29,27 zł

szt.
Przygotowanie jachtu do sezonu - o czym pamiętać?
Przygotowanie jachtu do sezonu - o czym pamiętać?

Przygotowanie jachtu do sezonu - o czym pamiętać?

Przygotowanie jachtu do nowego sezonu wcale nie musi być takie czasochłonne. Najważniejsze jest wypunktowanie wszystkich najważniejszych prac i realizowanie ich krok po kroku. Dzięki temu zyskasz pewność, że pamiętałeś o wszystkim i jacht będzie prezentował się doskonale wraz z nadejściem sezonu!

 

Spis treści:

  1. Porządne umycie jachtu to podstawa
  2. Dokonaj dokładnego przeglądu stanu jachtu
  3. Sprawdź wszelkie instalacje
  4. Popraw ewentualne odpryski

 

Porządne umycie jachtu to podstawa

Przed rozpoczęciem sezonu warto zadbać o to, aby jacht porządnie się prezentował i był dokładnie wyczyszczony. Pamiętać musisz zarówno o dnie, burtach, jak i pokładzie. Takie działanie jest bardzo ważne nie tylko ze względu na higienę i estetykę, ale również ze względu na to, że czysty jacht jest łatwiejszy do przeprowadzenia przeglądu i ewentualnych napraw. W jaki sposób myć jacht? Rozpocznij pracę od użycia myjki wysokociśnieniowej, która doskonale poradzi sobie ze wszelkimi, nawet utrwalonymi osadami. Dodatkowo możesz wyposażyć się w specjalne produkty przeznaczone do czyszczenia jachtu.

Dokonaj dokładnego przeglądu stanu jachtu

Musisz zadbać także o swoje bezpieczeństwo. To dlatego, zanim wyruszysz w rejs, koniecznie trzeba przeprowadzić dokładny przegląd, podczas którego oceniony zostanie stan jachtu i wskazane ewentualne prace, jakie trzeba wykonać jeszcze przed sezonem. Najczęstszym problemem, który pojawia się po zimie, są powstałe nieszczelności. Te o wiele łatwiej jest dostrzec, gdy nie ma jeszcze zamontowanych żagli oraz wtedy gdy, wykonuje się prace czyszczące.

Sprawdź wszelkie instalacje

W przypadku jachtu mamy do czynienia z instalacjami wodnymi, paliwowymi czy całą elektryką. Sprawdzenia wymaga również system chłodzenia silnika. Gdy jacht przez wiele miesięcy stoi nieużywany, może dojść do rozszczelnienia czy zepsucia jednego z elementów. Aby uniknąć przykrej niespodzianki podczas rejsu, warto przyjrzeć się temu wszystkiemu, przygotowując jacht do sezonu. Warto przepłukać zbiorniki wody pitnej, wymienić filtry paliwowe czy sprawdzić, jak działają systemy chłodzące silnik.

Popraw ewentualne odpryski

Jeśli wcześniej jacht uległ zewnętrznym bądź wewnętrznym otarciom, możliwe jest to, że zniszczyła się jego powłoka. W takich przypadkach doskonale spisze się farba okrętowa, przy pomocy której zamalujesz ewentualne defekty, a jacht będzie znów wyglądał jak nowy!

Jeśli potrzebujesz sprawdzonych sprzętów i dodatków, które pomogą ci odpowiednio zadbać o twój jacht, koniecznie sprawdź naszą ofertę i przygotuj się na nowy sezon.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl