Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Nowości
Witam Nasze nowości.
Molti-RS Super
Molti-RS Super

36,00 zł

29,27 zł

szt.
MegaFiller Smooth
MegaFiller Smooth

196,89 zł

160,07 zł

EasyGloss
EasyGloss

166,60 zł

135,45 zł

szt.
MegaGloss
MegaGloss

264,20 zł

214,80 zł

YachtVarnish
YachtVarnish

201,90 zł

164,15 zł

Czy malowanie dachu się opłaca?
Czy malowanie dachu się opłaca?

Czy malowanie dachu się opłaca?

Jednymi z najbardziej obciążających domowy budżet działań, są te związane z wymianą dachu. Dlatego lepiej zdecydować się na profilaktykę i zapobiegać konieczności wydania dużej kwoty na odnowienie pokrycia dachowego. Podpowiadamy, co warto zrobić, aby dach zachował swój nienaganny stan przez długie lata.

Czy malowanie dachu się opłaca?

Odpowiedź na pytanie, czy malowanie dachu się opłaca, jest bardzo prosta. Oczywiście, że się opłaca w porównaniu z wymianą wszystkich dachówek lub blach. Przede wszystkim, aby dowiedzieć się, kiedy należy przeprowadzić jakiekolwiek działania związane z naprawą wyglądu i funkcjonalności dachu, należy systematycznie monitorować stan zadaszenia. Pozwoli to w odpowiednim momencie na podjęcie decyzji o konserwacji i nie doprowadzi do sytuacji, w której jedynym możliwym wyjściem będzie wymiana całego dachu. Oszczędzi to nie tylko pieniądze, ale również czas, stres i nerwy.

Czy opłaca się malować dach i przeprowadzać konserwację?

Czy opłaca się malować dach? Otóż metodyczne przeprowadzanie konserwacji pomoże zachować dach w bardzo dobrym stanie przez długi czas. Jest to również możliwość kontrolowania konieczności wymiany poszczególnych elementów, jak dachówki, blachy, czy krokwie, które utrzymują cały ciężar zadaszenia. Niezależnie od tego, czy malowanie będzie wykonywała profesjonalna firma, czy sami zdecydujemy się podjąć to wyzwanie, pielęgnacja dachu powinna składać się z kilku etapów. Po pierwsze oczyszczenie pokrycia ze wszystkich zabrudzeń, mchu, porostów, soków drzew i sadzy koło komina. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie próby, aby upewnić się, że farba jest kompatybilna z podłożem. Dobrze jest również zwrócić uwagę na zniszczone oraz zardzewiałe miejsca i odpowiednio je przygotować, następnie można przystąpić do malowania całego dachu.

Czy malowanie dachu ma sens? Co mogę zyskać?

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy malowanie dachu ma sens, to kolejnym argumentem jest odłożenie w czasie procesu wymiany kompletnego zadaszenia nawet o kilkadziesiąt lat. Takie działanie można wtedy na spokojnie zaplanować z wyprzedzeniem, zgromadzić niezbędne środki i zatrudnić najlepszych fachowców. Co więcej, malowanie zadaszenia można wykonać samemu, wystarczy użyć odpowiedniej farby do malowania dachu, która charakteryzuje się wysoką jakością. Kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze powinna być odporność na warunki atmosferyczne oraz okres trwałości koloru, który ograniczy konieczność częstego malowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl