Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Czy farba epoksydowa zabezpieczy podłogę?
Czy farba epoksydowa zabezpieczy podłogę?

Czy farba epoksydowa zabezpieczy podłogę?

Spis treści:

  1. Farba epoksydowa - dlaczego warto ją wybrać do zabezpieczenia podłogi?
  2. Farba podkładowa epoksydowa - doskonałe zabezpieczenie podłóg
  3. Farby epoksydowe - o czym nie można zapomnieć, przygotowując podłogę?

 

Szukając odpowiedniego rozwiązania do zabezpieczenia powierzchni narażonej na trudne warunki atmosferyczne, uszkodzenia, wysokie temperatury, czy środki chemiczne warto sięgnąć po farbę epoksydową. Dzięki trwałości i wielu innym wartościowym właściwościom ten produkt ochroni wymagające powierzchnie, jednocześnie zachowując na długo ich idealny stan.

Farba epoksydowa - dlaczego warto ją wybrać do zabezpieczenia podłogi?

Farba epoksydowa to inaczej farba żywiczna, której produkcja opiera się na wykorzystaniu syntetycznych żywic epoksydowych. W zależności od rodzaju, na rynku dostępne są jedno lub dwuskładnikowe produkty. Połączenie i wymieszanie w odpowiednich proporcjach dwóch elementów składowych pozwala otrzymać trwały produkt. Cechą charakterystyczną i zdecydowanym atutem takiej farby są jej właściwości odporne na ścieranie, wilgoć, trudne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia. Farba epoksydowa potrzebuje również czasu określonego przez producenta, aby zawarte w niej związki chemiczne mogły się dostatecznie dobrze połączyć. Po tym okresie zyskuje się solidną ochronę swojej podłogi.

Farba podkładowa epoksydowa - doskonałe zabezpieczenie podłóg

Farba podkładowa epoksydowa to idealne rozwiązanie do zabezpieczenia podłóg, które wykonane są z betonu, drewna (nie posiadamy w ofercie), czy metalu. Użycie takiej farby sprawia, że powierzchnia jest odpowiednio przygotowana do dalszych procesów. Ponadto, podłoga pokryta takim produktem zyskuje właściwości wodoodporne, wytrzymałość na ścieranie, temperaturę, trudne warunki atmosferyczne oraz procesy chemiczne. Takie cechy sprawiają, że farba podkładowa epoksydowa będzie doskonałą ochroną dla bardzo wymagających podłóg oraz powierzchni. Niezwykła trwałość i żywotność takiej farby pozwoli uzyskać ochronę na długie lata i oszczędzić czas oraz pieniądze.

Farby epoksydowe - o czym nie można zapomnieć, przygotowując podłogę?

Niezależnie od tego, czy powierzchnia będzie malowana po raz pierwszy, czy kolejny, bardzo ważnym elementem jest odpowiednie przygotowanie do tej czynności. Przede wszystkim należy usunąć wszystkie zanieczyszczenia, które mogą utrudnić odpowiednie pokrycie powierzchni farbą. Warto zwrócić również uwagę, czy na podłodze nie ma tłustych plam albo niedoskonałości i ubytków. Farby epoksydowe swoje silnie zabezpieczające właściwości zawdzięczają procesom chemicznym, które zachodzą po połączeniu składników i określonym czasie. Należy pamiętać, aby dokładnie zapoznać się z kartą techniczną produktu, aby móc trwale chronić swoją podłogę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl