Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Drewniany plac zabaw - jak dobrze go zabezpieczyć?
Drewniany plac zabaw - jak dobrze go zabezpieczyć?

Drewniany plac zabaw - jak dobrze go zabezpieczyć?

Poza dziecięcą zabawą rodzice bardzo mocno zwracają uwagę na kwestie bezpieczeństwa na placach zabaw. Nie chodzi tylko i wyłącznie o możliwość upadku z wysokości czy też przewrócenia się podczas biegu przez nieuwagę dzieci. Trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na to, jakie materiały wykorzystujemy do miejsca przeznaczonego dla najmłodszych.

 

Spis treści:

  1. Gładkie powierzchnie na długo
  2. Bez szkodliwych substancji
  3. Dlaczego drewno jest lepsze od metalu?

 

Gładkie powierzchnie na długo

Dorośli bardzo często zapominają, z czym wiąże się ciągła zabawa na huśtawkach i zjeżdżalniach, szczególnie tych drewnianych. Wspinanie się po kolejnych szczeblach może skończyć się drzazgami oraz skaleczeniami na źle przygotowanych placach. Wymagają one bardzo dużo uwagi zarówno na samym początku, jak również po dłuższym czasie użytkowania. Aby zachować drewno w możliwie jak najlepszym stanie, konieczna jest jego impregnacja oraz wykorzystanie odpowiedniej jakości farb i olejów. W taki sposób mamy pewność, że nasze dzieci mogą się w pełni skupić na doskonałej zabawie.

Bez szkodliwych substancji

Co to znaczy, że farba jest wysokiej jakości? Oczywiście już podczas malowania widzimy, czy w odpowiedni sposób pokrywa drewno. Nie zapominamy jednak o tym, czego nie możemy dostrzec. W powietrzu mogą unosić się rozmaite szkodliwe substancje, które mają zły wpływ na układy oddechowe nasze oraz naszych dzieci. Dlatego właśnie warto stosować farby bez materiałów wydzielających toksyny. W połączeniu z odpowiednio dobranym drewnem pozwolą one na stworzenie fantastycznego miejsca do zabawy naszym dzieciom. Nie tylko zachowają swoją solidną konstrukcję przez lata, ale przede wszystkim uchronią miłośników wspinaczek zarówno od skaleczeń, jak również alergii czy też problemów oddechowych.

Dlaczego drewno jest lepsze od metalu?

Przede wszystkim chodzi o to, aby plac zabaw kojarzył się z ciepłem i swobodą. Drewniane konstrukcje, szczególnie zlokalizowane w okolicach lasów czy też pojedynczych drzew, charakteryzują się bliskością ze środowiskiem naturalnym. Oprócz tego drewno jest materiałem zdecydowanie przyjemniejszym w dotyku od wspomnianego metalu. Musimy jednak pamiętać, aby było one bezpieczne dla naszych dzieci. Po pierwsze należy wybrać jego właściwy rodzaj oraz regularnie stosować zabiegi impregnacji. Jeżeli chcemy dodać nieco więcej kolorytu, wtedy używamy farb pozbawionych szkodliwych substancji. Dzięki temu nasze dzieci będą mogły cieszyć się wieloma latami świetnej zabawy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl