Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Nowości
Witam Nasze nowości.
Molti-RS Super
Molti-RS Super

36,00 zł

29,27 zł

szt.
MegaFiller Smooth
MegaFiller Smooth

196,89 zł

160,07 zł

EasyGloss
EasyGloss

166,60 zł

135,45 zł

szt.
MegaGloss
MegaGloss

264,20 zł

214,80 zł

YachtVarnish
YachtVarnish

201,90 zł

164,15 zł

Jak często należy malować dach?
Jak często należy malować dach?

Jak często należy malować dach?

 

Jest wiele rzeczy, o których musisz pamiętać jako właściciel domu, które prawdopodobnie nigdy nie przyszły Ci do głowy przed zakupem domu. Malowanie dachu jest prawdopodobnie jedną z tych rzeczy. W artykule przybliżymy Ci tę kwestię. Jak Często i dlaczego malować dach domu? Sprawdź!

Spis treści:

  1. Dlaczego musisz malować dach domu?
  2. Jakie są korzyści z malowania dachu?
  3. Jak często powinieneś malować dach?

Dlaczego musisz malować dach domu?

Prostą odpowiedzią jest ochrona. Malowanie dachu dodaje warstwę ochrony, a ta dodatkowa warstwa jest skuteczna w ochronie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Nawet w przypadku dachów krytych dachówką, na każdej dachówce znajduje się cienka membrana, która z czasem zużywa się pod nieustanną działalnością wiatru i deszczu. Gdy ta membrana zniknie, leżąca pod nią warstwa jest poddawany działaniu tych szkodliwych czynników, a następnie zaczyna się rozpadać i kruszyć. Deszcz i wiatr niszczą góry, więc nie powinno być szokiem, że mogą zrobić to samo z Twoim dachem. Oczywiście farba chroni dach tylko przez chwilę, zanim też się zużyje, ale dobrą wiadomością jest to, że można pomalować dach i to znacznie taniej niż ponowne pokrycie go dachówką.

Jakie są korzyści z malowania dachu?

Spowolnienie degradacji dachu pod wpływem pogody to świetny powód do malowania dachu i prawdopodobnie największy powód tego procesu. Malowanie dachu może zauważalnie zwiększyć wydajność domu, jeśli chodzi o temperaturę. Zatrzymuje ciepło na zewnątrz. Dach jest zazwyczaj głównym punktem różnicowym temperatur w domu, gdzie ciepłe, wilgotne powietrze wewnątrz budynku styka się z dachem, który jest chłodzony powietrzem zewnętrznym. Zmniejszenie tej różnicy nie tylko pomaga utrzymać temperaturę w domu bez konieczności polegania tak bardzo na ogrzewaniu i klimatyzacji, ale także zmniejsza takie rzeczy, jak kondensacja i potencjalne następstwa tej kondensacji, takie jak wilgoć i pleśń. Malowanie zapobiega przeciekom. Oczywiście nie można zatkać poważnego otworu warstwą farby. Jeśli masz małe szczeliny w dachówkach z powodu złej instalacji lub zużycia przez lata, woda może przeniknąć. Malowanie dachu pomoże uszczelnić wszelkie takie słabe punkty. Malowanie dachu wydłuża również jego żywotność i poprawia estetykę.

Jak często powinieneś malować dach?

Odstępy między malowaniem dachu będą się różnić w zależności od kilku czynników, ale dwa główne to klimat, w którym znajduje się dach, oraz jakość farby, którą pomalujesz dach. Dach, który jest w klimacie z dużą ilością wiatru i deszczu i zostanie pomalowany gorszą farbą dachową, będzie wymagał ponownego malowania znacznie częściej niż dach w spokojniejszym klimacie, który został pomalowany dobrej jakości farbą. Z reguły dach będzie malowany co 10-15 lat. Zakłada to średni poziom zużycia ze względu na pogodę, a także wysokiej jakości farbę dachową. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl