Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Nowości
Witam Nasze nowości.
Molti-RS Super
Molti-RS Super

36,00 zł

29,27 zł

szt.
Farby epoksydowe - jakie są ich największe zalety?
Farby epoksydowe - jakie są ich największe zalety?

Farby epoksydowe - jakie są ich największe zalety?

Podłogi pokryte farbą epoksydową sprawdzają się nie tylko w przemyśle spożywczym lub chemicznym. To trwałe zabezpieczenie podłogi, wszędzie tam, gdzie jest ona narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. W czym jest lepsza od innych powłok? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  1. Farba epoksydowa - czym jest i do czego służy
  2. Nakładanie farby epoksydowej
  3. Zalety farby epoksydowej

Farba epoksydowa – czym jest i do czego służy?

Farba epoksydowa to jeden z najtwardszych materiałów do pokrywania podłóg i posadzek dostępnych na rynku. Nie tylko zabezpiecza podłogę. Dzięki niej odświeżysz podłogę i dodasz jej blasku. Sprawdzi się również do uszczelniania powierzchni. Może być z powadzeniem wykorzystywana w piwnicach, garażach i warsztatach samochodowych. Główne składniki farby epoksydowej to żywica epoksydowa orz utwardzacz. Zmieszanie tych dwóch substancji tworzy produkt wysokiej i trwały.

Pierwotnie farbę epoksydową używano głównie w zastosowaniach przemysłowych. Dzięki swym zaletom weszła do szerszego użytku. Farba w przeciwieństwie do np.: farby akrylowej lub lateksowej, zapewnia mocną i trwałą powłokę ochronną, która jest łatwa w utrzymaniu. Ze względu na swoje właściwości farba jest odporna na korozję i chemikalia. Rozlany olej samochodowy nie wsiąka w strukturę farby i jest łatwy do usunięcia. Regularnie czyszczona podłoga pokryta farbą epoksydową to zabezpieczenie na lata. Standardowa farba w takich ciężkich warunkach szybko zaczyna się łuszczyć. Nie jest też odporna na ścieranie, co jest kluczowe w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Tu sprawdzi się farba epoksydowa.

Nakładanie farby epoksydowej

Aby powierzchnia pokryta farbą epoksydową spełniała swoją funkcje, kluczowe jest właściwe położenie farby. W pierwszej kolejności należy dokładnie wyczyścić powierzchnie. Oprócz odkurzania i mycia należy poświecić chwile i spróbować usunąć plamy po oleju lub tłuszczu. Jeżeli w podłodze występują pęknięcia, to również trzeba je uszczelnić. Dopiero na tak przygotowaną podłogę można nakładać pierwszą i kolejną warstwę farby epoksydowej.

Zalety farby epoksydowej

Farba epoksydowa jest przede wszystkim mocna i odporna na uderzenia. Oznacza to, że nie będzie pękała pod działaniem ciężkich przedmiotów. Ma również właściwości antypoślizgowe, nawet gdy jest mokra lub pokryta klejącą substancją. Jej teksturowana powierzchnia zapewnia bezpieczeństwo na obszarach o wzmożonym ruchu. Tego rodzaju podłoga jest również wodoodporna i szczelna. Woda będzie zbierała się na powierzchni i nie będzie wnikała w strukturę farby. Jest również odporna na zalanie chemikaliami. Farba epoksydowa jest również odporna na wysokie temperatury i nie jest łatwopalna. Dzięki temu może być powszechnie stosowana w miejscach narażonych na pożar.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl