Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Nowości
Witam Nasze nowości.
MegaFiller Smooth
MegaFiller Smooth

196,89 zł

160,07 zł

EasyGloss
EasyGloss

166,60 zł

135,45 zł

szt.
MegaGloss
MegaGloss

264,20 zł

214,80 zł

YachtVarnish
YachtVarnish

201,90 zł

164,15 zł

MegaCote
MegaCote

89,55 zł

72,80 zł

Farby antykorozyjne - gdzie można je wykorzystać?
Farby antykorozyjne - gdzie można je wykorzystać?

Farby antykorozyjne - gdzie można je wykorzystać?

Odnawianie lub odrestaurowywanie budynków wymaga specjalistycznego sprzętu. Mowa tutaj zarówno o wnętrzu, jak również ścianach zewnętrznych. Szczególnie one narażone są na wszelkiego rodzaju negatywne warunki, które mogą powodować korozję. Dlatego właśnie warto skorzystać z wysokiej jakości farb antykorozyjnych, które pozwolą utrzymać materiał w odpowiedniej formie.

 

Spis treści:

  1. Szkodliwy wpływ korozji
  2. Metal i inne materiały
  3. Nie tylko budynki przemysłowe

 

Szkodliwy wpływ korozji

Każdy z nas spotkał się kiedyś z rdzą w różnych miejscach. Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że korozja ma fatalny wpływ na wrażenia wizualne - materiał traci kolor oraz pokrywa się brzydkim brązem. Ważniejsze rzeczy dzieją się jednak w środku. Otóż rdzewienie może skutkować utratą trwałości poszczególnych elementów, które w efekcie całkowicie mogą uszkodzić całą konstrukcję. Przy okazji używania farb antykorozyjnych upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Zaoszczędzimy pieniądze oraz czas - nie będziemy musieli męczyć się z częstszymi naprawami lub nawet wymianami naszych sprzętów.

Metal i inne materiały

Farby antykorozyjne na pierwszym miejscu kojarzą się z przemysłem ciężkim. To skojarzenie jest prawidłowe - przede wszystkim służą one do ochrony żelaza oraz stali, które bardzo często wykorzystuje się w stoczniach czy fabrykach. Dlaczego farby antykorozyjne tak dobrze chronią przed rdzą? Ze względu na swoje właściwości. Korozja powstaje w dużej mierze poprzez szkodliwy wpływ wilgoci oraz samej wody na materiały. Dlatego właśnie używamy jej w miejscach stricte przemysłowych, takich jak konstrukcje stalowe mogące być narażone na wszelakie zjawiska atmosferyczne. Nie można także zapominać o budownictwie - mosty, rurociągi czy wieże także pokrywają farby antykorozyjne. Skoro działają one prewencyjnie przeciw wodzie, toteż ochoczo wykorzystuje się je w przemyśle stoczniowym. Jeżeli zobaczycie kiedyś w porcie kontenerowiec, prawdopodobnie pokryty jest on właśnie taką farbą.

Nie tylko budynki przemysłowe

Oczywiście farby antykorozyjne świetnie odnajdą się również w innych miejscach. Między innymi możemy wykorzystać je we własnym domu. Być może nie we wnętrzu - chociaż w łazience znajdziemy duży wpływ wilgoci, farby te nie nadają się do wykorzystywania właśnie w tym pomieszczeniu. Znacznie lepiej wykorzystamy je na zewnątrz w dekoracji i ochronie naszego ogrodu. Wszystkie elementy wykonane z metalu na ogrodzie lub tarasie - meble, ogrodzenia, elementy małej architektury - mogą zostać odświeżone właśnie dzięki farbie antykorozyjnej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl