Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Nowości
Witam Nasze nowości.
Molti-RS Super
Molti-RS Super

36,00 zł

29,27 zł

szt.
Farby antykorozyjne - gdzie można je wykorzystać?
Farby antykorozyjne - gdzie można je wykorzystać?

Farby antykorozyjne - gdzie można je wykorzystać?

Odnawianie lub odrestaurowywanie budynków wymaga specjalistycznego sprzętu. Mowa tutaj zarówno o wnętrzu, jak również ścianach zewnętrznych. Szczególnie one narażone są na wszelkiego rodzaju negatywne warunki, które mogą powodować korozję. Dlatego właśnie warto skorzystać z wysokiej jakości farb antykorozyjnych, które pozwolą utrzymać materiał w odpowiedniej formie.

 

Spis treści:

  1. Szkodliwy wpływ korozji
  2. Metal i inne materiały
  3. Nie tylko budynki przemysłowe

 

Szkodliwy wpływ korozji

Każdy z nas spotkał się kiedyś z rdzą w różnych miejscach. Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że korozja ma fatalny wpływ na wrażenia wizualne - materiał traci kolor oraz pokrywa się brzydkim brązem. Ważniejsze rzeczy dzieją się jednak w środku. Otóż rdzewienie może skutkować utratą trwałości poszczególnych elementów, które w efekcie całkowicie mogą uszkodzić całą konstrukcję. Przy okazji używania farb antykorozyjnych upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Zaoszczędzimy pieniądze oraz czas - nie będziemy musieli męczyć się z częstszymi naprawami lub nawet wymianami naszych sprzętów.

Metal i inne materiały

Farby antykorozyjne na pierwszym miejscu kojarzą się z przemysłem ciężkim. To skojarzenie jest prawidłowe - przede wszystkim służą one do ochrony żelaza oraz stali, które bardzo często wykorzystuje się w stoczniach czy fabrykach. Dlaczego farby antykorozyjne tak dobrze chronią przed rdzą? Ze względu na swoje właściwości. Korozja powstaje w dużej mierze poprzez szkodliwy wpływ wilgoci oraz samej wody na materiały. Dlatego właśnie używamy jej w miejscach stricte przemysłowych, takich jak konstrukcje stalowe mogące być narażone na wszelakie zjawiska atmosferyczne. Nie można także zapominać o budownictwie - mosty, rurociągi czy wieże także pokrywają farby antykorozyjne. Skoro działają one prewencyjnie przeciw wodzie, toteż ochoczo wykorzystuje się je w przemyśle stoczniowym. Jeżeli zobaczycie kiedyś w porcie kontenerowiec, prawdopodobnie pokryty jest on właśnie taką farbą.

Nie tylko budynki przemysłowe

Oczywiście farby antykorozyjne świetnie odnajdą się również w innych miejscach. Między innymi możemy wykorzystać je we własnym domu. Być może nie we wnętrzu - chociaż w łazience znajdziemy duży wpływ wilgoci, farby te nie nadają się do wykorzystywania właśnie w tym pomieszczeniu. Znacznie lepiej wykorzystamy je na zewnątrz w dekoracji i ochronie naszego ogrodu. Wszystkie elementy wykonane z metalu na ogrodzie lub tarasie - meble, ogrodzenia, elementy małej architektury - mogą zostać odświeżone właśnie dzięki farbie antykorozyjnej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl