Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Nowości
Witam Nasze nowości.
Molti-RS Super
Molti-RS Super

36,00 zł

29,27 zł

szt.
Farby poliuretanowe (nawierzchniowe)
Farby poliuretanowe (nawierzchniowe)

 

Czym jest farba poliuretanowa?

Jest to farba zabezpieczająca metal, chociaż na rynku można spotkać również dedykowane farby poliuretanowe zabezpieczające beton oraz drewno. Ze względu na swoje właściwości, które omawiane są w poniższej sekcji, mają zastosowanie w gospodarstwach domowych oraz obiektach przemysłowych.

Jakie są właściwości farby poliuretanowej?

Farba poliuretanowa tworzy przede wszystkim trwałą powłokę, która zabezpiecza powierzchnie przed korozją oraz chroni epoksydy przed promieniowaniem UV. Farba tego typu tworzy powłokę odporną na wszelkie otarcia oraz ścieranie. Omawiając właściwości, nie sposób nie wspomnieć o tym, że powierzchnie zabezpieczone tą farbą trwale utrzymują kolor oraz połysk. Dodatkowo farba jest odporna na niebezpieczne rozpuszczalniki, oleje maszynowe czy inne środki chemiczne używane w przemyśle. Skutecznie również chroni powierzchnie przed działaniem wody oraz promieniami UV. Zaletą farby poliuretanowej jest to, że można ją  aplikować nawet samemu ,należy tylko zachować ostrożność. Malowanie niewielkich powierzchni może odbywać się za pomocą zwykłego pędzla, natomiast duże powierzchnie mogą być zabezpieczane tą farbą za pomocą natrysku pneumatycznego. Farbą poliuretanową można malować w środowisku o temperaturze nie niższej −5°C, a więc jest to farba niezwykle uniwersalna. Trzeba jednak pamiętać, aby podłoże, które ma być malowane, musi być suche, czyste oraz wolne od łuszczących się innych powłok. Najlepszy efekt osiągniemy, gdy zastosowujemy farbę poliuretanową zgodnie z zaleceniami producenta znajdującymi się na karcie produktu.

Zastosowanie farby poliuretanowej

Ze względu na to, że farba poliuretanowa jest stosowana do zabezpieczenia różnorodnych powierzchni, w tym przede wszystkim wykonanych ze stali. Dlatego omawiana farba poliuretanowa stanowi materiał zabezpieczający w fabrykach, stoczniach, warsztatach, a także stosowana jest podczas budowania dróg, autostrad, chodników czy parkingów. Farba poliuretanowa jest używana w trakcie konstruowania jachtów, statków, silosów, hal stalowych, mostów, maszyn rolniczych i produkcyjnych czy urządzeń szeroko wykorzystywanych w przemyśle. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl