Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Nowości
Witam Nasze nowości.
Molti-RS Super
Molti-RS Super

36,00 zł

29,27 zł

szt.
Profesjonalne farby do dachu
Profesjonalne farby do dachu

Dach jest z natury nieustannie eksponowany na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Nasz rodzimy klimat na przestrzeni roku nieustannie ewoluuje, stąd farba do malowania powierzchni dachowej powinna spełniać kilka warunków. Poniżej  cechy takiej niezawodnej farby!

 

  1. Farba dachowa powinna być odporna na promieniowanie UV
  2. Spraw, aby Twój dach zapewniał skuteczną ochronę dla Twojego domu
  3. Sięgnij po kryjącą farbę i oszczędzaj swój czas
  4. Wybór odpowiedniej farby dachowej to inwestycja, która się zwraca!

 

Farba dachowa powinna być odporna na promieniowanie UV

Z uwagi na dynamicznie zmieniającą się pogodę oraz temperaturę nadejście kolejnych sezonów wiąże się z tym, że dach jest narażony na działanie skrajnych temperatur. Niezależnie od pory roku nieustannie działa na niego promieniowanie UV. Wykazuje ono niszczycielskie działanie zarówno w przypadku ludzi (np. przyspieszając starzenie się skóry), jak i różnych materiałów - w tym także pokrycia dachowego. Sięgając po odpowiednią farbę będziesz mieć pewność, że przez długi czas będzie on odporny na powstawanie pęknięć oraz utratę intensywności koloru pod wpływem promieni UV. Warto także wspomnieć o odporności na uszkodzenia, które mogą przyspieszyć powstawanie korozji.

Przykład może tu stanowić farba okrętowa, która została zaadoptowana do malowania powierzchni dachowych. Jest odporna na promieniowanie UV, sprawdzi się także do malowania renowacyjnego w przypadku powierzchni, które były uprzednio malowane lub cynkowane.

 

 

Spraw, aby Twój dach zapewniał skuteczną ochronę dla Twojego domu

Jako że dach jest przykładem zewnętrznej płaszczyzny domu o największej powierzchni, pełni on również funkcję ochronną. Z tego właśnie powodu dach powinien być odporny na mechaniczne uszkodzenia, takie jak np.:

  • burze,
  • grad,
  • gałęzie spadające na powierzchnię dachu podczas wichury.

Warto zatem podjąć wszelkie środki, które sprawią, że dach zyska na właściwościach ochronnych.

 

Sięgnij po kryjącą farbę i oszczędzaj swój czas

Farby dostępne na rynku cechują się także zróżnicowanym stopniem krycia. Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów w postaci estetycznego pokrycia blachy oraz trwałości niezbędne jest nałożenie kilku warstw farby Inną opcją jest sięgnięcie po dedykowany preparat cechujący się grubą powłoką. W efekcie możesz zaoszczędzić czas i szybciej cieszyć się korzyściami wynikającymi z jednokrotnego pomalowania dachu.

 

Wybór odpowiedniej farby dachowej to inwestycja, która się zwraca!

 

Renowacja dachu może być podyktowana względami estetycznymi lub chęcią zintensyfikowania właściwości ochronnych. Aby jak najdłużej cieszyć się efektami po pomalowania dachu, warto sięgnąć po odpowiednią farbę, która będzie spełniała wymienione wyżej warunki. Niezależnie od wyboru, należy pamiętać o tym, aby zacząć proces malowania dachu w określonych warunkach atmosferycznych - przy umiarkowanym nasłonecznieniu oraz przy optymalnej temperaturze.

Wybierz mądrze i skorzystaj z benefitów, jakie oferuje trwała farba!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl