Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Informacja o epidemii

W związku ze stanem epidemii informujemy,że terminy wszystkich dostaw a zwłaszcza dostawy farb konfekcjonowanych mogą ulec wydłużeniu.Za kłopoty przepraszamy.Ze swej strony robimy co możemy ale zdrowie ludzi jest dla nas najważniejsze.

Bestsellery
Emulsol RN Extra
Emulsol RN Extra
31,98 zł 26,00 zł
szt.
Malowanie proszkowe,błędy.

Choć w poprzednim odcinku wspomniałem o tym , że omówimy sobie najczęstsze problemy to jednak – na początku musimy skupić się na tym , jaki właściwie mamy problem?
Niestety , wśród wielu Malarni Proszkowych pokutuje stwierdzenie , że kontrolą jakości jest jedynie malarz , który w natłoku pracy powinien wyłapywać błędy na bieżąco , najczęściej zgłaszając je kierownikowi na zasadzie stwierdzenia „mamy problem” – a kierownik wtedy obdzwania aktualnych dostawców próbując zasięgnąć języka co się stało .


Warto by było , przeprowadzić wstępną kontrolę u siebie na miejscu ,aby już z pewnymi informacjami móc zwrócić się do producenta i oszczędzić sobie sporo czasu – a tym samym zgodnie z ideą „czas to pieniądz” również oszczędzić niepotrzebnych wydatków .

Dlatego podstawą KAŻDEJ malarni Proszkowej powinien być miernik lakieru , który zadziwiająco często jest używany w kontekście kupna używanych samochodów (by wykryć problemy z powłoką lakierniczą) – a niestety zbyt rzadko , w malarni by wykryć właściwie TE SAME problemy,

 

Gdy mamy już taki miernik ,powinniśmy (oczywiście po odpowiedniej kalibracji) przygotować się na mierzenie zarówno elementów płaskich , jak i wszelkiego rodzaju narożników , spawów , okolic otworów technicznych lub rewizyjnych .

Przykładowa sytuacja :
Jak to najczęściej wygląda : Malarz zauważa problem , zgłasza go do kierownika  który poświęca kilka dni roboczych aby umówić wizytę przedstawiciela farb proszkowych , który dokonując pomiarów potrafi celnie zidentyfikować problem.


Jak to powinno wyglądać : Malarz zauważa problem , zgłasza go do kierownika który poświęca kilka minut , zauważa on , że miernik lakieru wskazuje w miejscu spawów – wartość 3 krotnie przekraczającą normę grubości farby proszkowej , dzwoni do przedstawiciela farb proszkowych który – bardzo często – telefonicznie potrafi wskazać potencjalny problem i zaproponować jego metody rozwiązania.


Jak widzimy na powyższym przykładzie , niewielki wydatek i zakup odpowiedniego sprzętu to podstawa dobrej kontroli jakości , a tym samym – zaoszczędzonych pieniędzy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl