Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Malowanie dachu z blachy. O czym powinieneś wiedzieć?
Malowanie dachu z blachy. O czym powinieneś wiedzieć?

Ładny dach to wizytówka Twojego domu. Dlatego należy zadbać o jego stan, aby zawsze pięknie wyglądał i budził zachwyt wśród domowników oraz sąsiadów. Ważna jest również ochrona całego podłoża, ponieważ mogą jej zaszkodzić różne warunki atmosferyczne. Jak więc połączyć obie te rzeczy i sprawić, że całość będzie nad wyraz ładna oraz wytrzymała? Musisz dowiedzieć się na czym polega malowanie dachu z blachy.

Chcesz pomalować dach z blachy? Najpierw wyczyść podłoże!

Powinieneś wiedzieć, że dach z blachy należy oczyścić przed przystąpieniem do jego pomalowania. Trzeba więc pozbyć się z niego wszelkiego oleju, smaru, a także przylegającej rdzy i luźnych powłok malarskich. Do oczyszczenia podłoża możesz użyć różnych narzędzi ręcznych, takich jak szczotka druciana lub papier ścierny. Do odtłuszczania przyda się zaś odpowiedni detergent – tutaj dobrym wyborem będzie Emulsol RN Extra, który przeznaczony jest między innymi do stali zwykłej oraz ocynkowanej. Przygotuj więc ciepłą wodę i polecony wcześniej środek do mycia i wyszoruj całość szczotkami nylonowymi. Na koniec użyj jeszcze raz samej wody, aby dokładnie wszystko spłukać. Do efektywnego odtłuszczania możesz użyć również myjki ciśnieniowej.

Malowanie dachu z blachy. Jaki rodzaj farby zastosować?

Równie ważny jest wybór odpowiedniej farby malarskiej, która zapewni najlepszą ochronę dachowi i nie zacznie pękać po pewnym czasie. Dobierając konkretny produkt, zwróć więc uwagę na jego właściwości. Powinien się charakteryzować wysoką elastycznością, aby być odpornym na stale zmieniającą się pogodę. Musi także być przygotowany na promieniowanie UV, bo w innym wypadku farba może się na przykład przebarwiać. Doskonałą zaletą będzie również odpowiednio gruba powłoka, zgodna z kartą techniczną oraz duża wytrzymałość na warunki zewnętrzne. Zanim nałożysz farbę na dach z blachy, musisz też wziąć pod uwagę kąt nachylenia konstrukcji oraz stan jej podłoża.

Nakładanie podkładu na dach z blachy. Jakie produkty wybrać?

Jeśli dach nie posiada wielu ognisk korozji lub został wcześniej pokryty farbą o dobrej przyczepności, to warto zastosować produkt Jotun Conseal TU, bo zapewnia rewelacyjną ochronę całej powierzchni. Co zrobić gdy sytuacja wygląda inaczej i dach jest jednak bardziej zniszczony? Wtedy możesz pomalować go artykułem Jotun Vinyguard SG 88.

Obie farby najlepiej nakładać pędzlem, bo dzięki temu z łatwością dostaniesz się do trudno dostępnych miejsc. Możesz tutaj użyć także metody natryskowej, jednak ten sposób nie pozwoli na dotarcie do wszystkich nierówności. Weź też pod uwagę, że dach z blachy należy malować tylko przy odpowiedniej pogodzie. Dlatego każdy środek trzeba aplikować przy temperaturze osiągającej przynajmniej 3 stopnie powyżej punktu rosy, a podłoże nie może być nagrzane słońcem. Musisz również unikać deszczu oraz wilgoci, bo konstrukcja powinna być sucha.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl