Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Nowości
Witam Nasze nowości.
Molti-RS Super
Molti-RS Super

36,00 zł

29,27 zł

szt.
MegaFiller Smooth
MegaFiller Smooth

196,89 zł

160,07 zł

EasyGloss
EasyGloss

166,60 zł

135,45 zł

szt.
MegaGloss
MegaGloss

264,20 zł

214,80 zł

YachtVarnish
YachtVarnish

201,90 zł

164,15 zł

Jaka farba na dach? Zobacz, co sprawdzi się przy Twoim pokryciu!
Jaka farba na dach? Zobacz, co sprawdzi się przy Twoim pokryciu!

 

Odświeżenie i konserwacja dachu to zadania, jakie należy wykonywać co kilka lat. Dzięki temu przedłużysz jego życie i zwiększysz użyteczność. W trakcie roku wiele czynników atmosferycznych wywiera wpływ na farbę. A ta może z czasem ukruszyć się i odpaść. W konsekwencji grożą Ci poważne korozje i trwałe uszkodzenia pokrycia. Gdy więc już zabierzesz się za renowację, sprawdź, czy wiesz, jaka farba na dach będzie dla Ciebie najlepsza. 

Wybór właściwej farby do malowania dachu zależy od wielu czynników

Wbrew pozorom malowanie dachu może nastręczać wiele trudności, choć te dotyczą raczej przygotowania. Sam proces nie jest już tak problematyczny, jednak sukces osiągniesz jedynie wtedy, gdy wybierzesz właściwe produkty. Rodzaj farby dachowej, jaką należy zastosować zależy bowiem od:

- metody jej nakładania,

- używanego narzędzia,

- położenia i kształtu dachu,

- środowiska korozyjnego.

Jaka farba na dach sprawdzi się przy malowaniu pędzlem? 

Najczęstszą metodą malowania dachu z ocynkowanej blachy jest wykorzystanie do tego celu pędzla. W takim przypadku sprawdzi się profesjonalna farba akrylowa marki Premium: Jotun Conseal TU. Jej niewątpliwą zaletą jest trwałość oraz to, że dobrze kryje. Ten preparat nadaje się pod fotowoltaikę, co z pewnością przekona niejedną osobę do zakupu. Farba szybko schnie i nie wymaga nakładania drugiej warstwy. W efekcie otrzymasz odporny na promieniowanie UV dach, który przetrwa także mroźne zimy. Te same właściwości, ale wyższy połysk posiada farba Jotun Pilot ACR.

Samo malowanie nie jest trudne, farba bowiem łatwo się rozprowadza. Niezbędne jest jednak jej rozcieńczenie preparatem Jotun Thinner no. 7. Gdy więc zastanawiasz się jaka farba na dach powinna sprostać zadaniu, przed którym stoisz, ta z pewnością da radę.

Jaką farbę wybrać, gdy malujesz natryskowo?

To, jaką farbę na dach wybierzesz, zależy od metody jego malowania. A ta uwarunkowana jest kształtem Twojego dachu. Bardziej skomplikowana konstrukcja wymagać będzie użycia pędzla. Prostsze powierzchnie możesz pomalować inaczej. Inny sposób nakładania farby wymaga jednak zastosowania odrębnego środka. Farba Jotun Pioner sprawdzi się doskonale przy malowaniu natryskiem powietrznym, hydrodynamicznym lub wałkiem. A to dlatego, że jest mniej lepka. Przed jej nałożeniem warto zabezpieczyć dach podkładem chroniącym przed rdzą – Vinyguard SG 88. Co istotne, tym samym produktem możesz odświeżyć i zabezpieczyć rynny, balustrady, barierki i ogrodzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl