Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Nowości
Witam Nasze nowości.
Molti-RS Super
Molti-RS Super

36,00 zł

29,27 zł

szt.
Farby do ogrodzenia metalowego. Jakich użyć, aby osiągnąć najlepszy efekt?

Metalowe ogrodzenie pełni wiele funkcji. Przede wszystkim jest to doskonałe zabezpieczenie przed niepowołanymi osobami, które chciałyby wtargnąć na Twoją posesję. Zauważ jednak, że istotny jest również wygląd całej konstrukcji, bo to na ten aspekt ludzie najczęściej zwracają uwagę. Dlatego też warto przeprowadzać regularne prace renowacyjne. A my pokażemy Ci jakie farby do ogrodzenia metalowego będą najlepsze!

Co zrobić z metalowym ogrodzeniem przed nałożeniem farby? Zadbaj o jego stan!

Aby przystąpić do malowania, należy najpierw dokładnie oczyścić metalowe ogrodzenie. Jakich środków użyć, aby osiągnąć jak najlepszy efekt? Jeśli stara farba nie schodzi z konstrukcji, to wystarczy tylko przetrzeć wszystko papierem ściernym i pozbyć się pyłu. Sytuacja wygląda trochę inaczej, gdy poprzednia warstwa nie trzyma się już ogrodzenia. Wtedy musisz pozbyć się jej za pomocą zwykłej szczotki drucianej. Ten sposób przyda się również wtedy, gdy trzeba będzie usunąć rdzę, która mogła pojawić się na metalowych elementach. Do odtłuszczenia użyj zaś produktu Emulsol RN Extra – detergentu przeznaczonego między innymi do stali zwykłej, ocynkowanej lub metali kolorowych. Gdy już wszystko wyschnie, możesz przystąpić do wyboru farb, które nadadzą się do ogrodzenia metalowego. 

Farby do ogrodzenia metalowego? Skorzystaj z najlepszych produktów!

Jaki przedmiot będzie Ci potrzebny do malowania? Tutaj przyda się oczywiście pędzel, którym bez problemu nałożysz farbę na całe metalowe ogrodzenie. Możesz użyć także wałka, jednak nie będzie on szczególnie przydatny, bo nadaje się tylko do powierzchni płaskich lub szerokich. Teraz należy zadać sobie pytanie – które farby nadadzą się do tego zadania? Odpowiedź jest całkiem prosta.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że potrzebne są dwa rodzaje produktów. Pierwszy posłuży jako podkład gruntujący, który zabezpieczy powierzchnię przed wpływem warunków atmosferycznych. Wykorzystaj więc farbę antykorozyjną, bo łączy ona właściwości preparatów gruntujących, a także artykułów nawierzchniowych. Dzięki niej pozbędziesz się resztek rdzy, a także zapobiegniesz ponownemu niszczeniu się metalowych elementów. Dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w farbę epoksydową Jotun Jotamastic 90.

Idealna farba nawierzchniowa na ogrodzenie? Jest to możliwe!

Ogrodzenie jest już zabezpieczone? Świetnie, w takim razie przejdź teraz do wyboru farby nawierzchniowej, którą pomalujesz ogrodzenie. Nada się tutaj produkt Jotun Hardtop Flexi, ponieważ zapewni ochronę przed wilgocią, promieniami słonecznymi, a także innymi czynnikami zewnętrznymi. Oczywiście cały proces nie może być przeprowadzany, gdy na dworze pada deszcz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl