Lakier podkładowy zewnętrzny do drewna Jotun Tregrunning Klar

Dostępność: dostępny na zamówienie
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 121,39 zł 121.39
Cena netto: 98,69 zł
ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane

Opis farb. Dane techniczne kliknij zakładkę obok.

Lakier podkładowy zewnętrzny do drewna Jotun  Tregrunning Klar


Bezbarwna farba (lakier ) do gruntowania drewna

Bezbarwny grunt rozpuszczalnikowy. Jotun  Tregrunning Klar jest specjalnym wodoodpornym gruntem do drewna zawierającym silne środki grzybobójcze zapobiegające gniciu i zawiera grzybobójczą warstewkę chroniącą przed powierzchniową pleśnią. Produkt wiąże luźne włókna drewna i zapewnia dobry stan powierzchni do dalszej obróbki, zawiera także środki chroniące drewno przed niebezpiecznym promieniowaniem UV i pozwala uzyskać kolor wyglądem przypominający stolarkę.

Jotun Tregrunning Klar:

  • to bezbarwny podkład do drewna na bazie rozpuszczalnika do malowania.
  • jest wyposażony w przezroczysty filtr UV i dlatego nadaje się nie tylko do kryjących kolorów drewna, ale przede wszystkim do glazury. Dobre działanie hydrofobowe
  • opiera się na zastosowaniu długoolejowych żywic alkidowych z dodatkiem chińskich olejów do drewna. Utrwala luźne włókna drzewne. Daje to bardzo dobrą penetrację podkładu.
  • nadaje się zarówno do nowego, jak i starego drewna na zewnątrz.

Właściwości:

Wzmacnia powierzchnię i sprawia, że staje się wodoodporna. Zwiększą trwałość systemów powłokowych.

Obszar stosowania:

Stosować przed aplikacją przezroczystych bejc na wszystkich nowych i wykazujących ślady działania warunków atmosferycznych wyrobach z drewna na zewnątrz, także na drewnie impregnowanym ciśnieniowo. Zalecany również do stosowania przed aplikacją nieprzezroczystych bejc i systemów powłokowych w chłodnych porach roku (poniżej +5°C)

Pojemność puszek :

0,9 litra, 2,7litra i 9 litrów.

Zalecana wydajność:

Zalecana wydajność, tarcica 4-7 m²/l


Jakość drewna

Drewno to żywy, naturalny materiał budowlany. Może wchłaniać i uwalniać wilgoć. Jednak ta „praca” sprawia, że jest również idealnym celem dla grzybów i owadów. Wiatr i pogoda również mogą mieć negatywny wpływ na trwałość.
Wybieraj tylko najlepszą jakość! Drewno jako żywy materiał budowlany wymaga starannego zbierania, selekcji i przetwarzania. Jeśli drewno jest zbyt „zielone”, ciągłe pęcznienie i kurczenie się stwarza ryzyko deformacji i pękania.

Dlatego ważne jest, aby odpowiednio wcześnie zabezpieczyć drewno przed tymi wpływami. Zoptymalizowana powłoka, wykonana i utrzymywana przy użyciu odpowiednich materiałów, to najlepszy sposób na regulację wchłaniania wilgoci.
Drewno używane do okładzin zewnętrznych domów jest dziś często znacznie gorszej jakości niż kilka lat temu. Pozyskiwanie drewna odbywa się przez cały rok, również w okresie wegetacyjnym. Dzięki sprzyjającym warunkom, takim jak uprawa plantacji i nawożenie, drewno rośnie znacznie szybciej – z wyraźnie szerszymi słojami rocznymi; jednak naturalna odporność drewna jest zmniejszona.

Coraz więcej materiałów drewnopochodnych stosuje się na zewnątrz. Tutaj wymagana jest szczególna ostrożność, ponieważ nie każda płyta drewnopochodna nadaje się do powłoki zewnętrznej.

Materiały drewnopochodne

Nawet jeśli materiały drewnopochodne nadają się do tego obszaru, niekoniecznie oznacza to, że są one bezproblemowe z punktu widzenia technologii powlekania. Na przykład panele sosny morskiej i panele OSB są całkowicie nieodpowiednie.
W przypadku płyt multipleksowych lub wielowarstwowych narażenie na wilgoć w obszarze zewnętrznym dotyczy głównie warstwy wierzchniej i krawędzi. Warstwa wierzchnia, a w rezultacie powłoka, może się rozerwać, przez co wilgoć może dostać się pod powłokę i do płyty drewnopochodnej. Z naszego doświadczenia wynika, że górna warstwa kryjąca powinna mieć co najmniej 6–7 mm. 

Proces szarzenia drewna

Drewno składa się z 25-30% ligniny, która działa jak substancja cementująca dla włókna celulozowego. Światło UV (promieniowanie słoneczne) degraduje ligninę przy powierzchni i prowadzi do brązowych przebarwień. Pogoda zmywa zdegradowaną ligninę, wzdłuż kierunku włókien tworzy się reliefowy wzór rowka, a białe włókna celulozowe są postrzegane jako srebrzyste/szare. Ma to wiele wspólnego z wysokością nieruchomości, klimatem i pogodą. Nawet indywidualny klimat wokół domu ma decydujące znaczenie.

Powierzchnie drewniane

Strugane powierzchnie są często zagęszczane przez struganie i dlatego nie są zbyt chłonne. Tak samo zachowują się obrane, gładkie, okrągłe pnie.
Dobrym podłożem dla powłok są powierzchnie chropowate (powierzchnie drobno przetarte) lub szlifowane, pod warunkiem, że powierzchnia nie jest zbyt mocno rozdarta (wełna) podczas procesu obróbki, a pył szlifierski został dokładnie usunięty z powierzchni oraz z porów drewna.

Dane techniczne

Typ farby lub lakieru Wodoodporny grunt zawierający silne środki grzybobójcze
Wielkość opakowań 0.9, 2,7 i 9 litrów,
Zawartość substancji stałych 30 % obj.
Rozpuszczalnik środek czyszczący Nie rozcieńczać
Kolor Niepigmentowany, bezbarwny
Czas schnięcia w 23 st.C 8 godzin
Odstęp czasu między warstwami 24 godziny
Zalecana wydajność tarcica 4-7 m.kw. z litra
Zalecana wydajność drewno strugane 12-16 m.kw. z litra

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl