Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Nowości
Witam Nasze nowości.
Molti-RS Super
Molti-RS Super

36,00 zł

29,27 zł

szt.
MegaFiller Smooth
MegaFiller Smooth

196,89 zł

160,07 zł

EasyGloss
EasyGloss

166,60 zł

135,45 zł

szt.
MegaGloss
MegaGloss

264,20 zł

214,80 zł

YachtVarnish
YachtVarnish

201,90 zł

164,15 zł

Farby poliuretanowe - gdzie je wykorzystać?
Farby poliuretanowe - gdzie je wykorzystać?

Farby poliuretanowe - gdzie je wykorzystać?

Farby poliuretanowe znajdują zastosowanie w przemyśle, głównie budowlanym, stoczniowym i mechanicznym. Są używane do malowania sprzętów oraz konstrukcji ze stali, żeliwa, metalu, a nawet betonu, drewna, tynku i tworzyw sztucznych. Bardzo dokładnie zabezpieczają przed oddziaływaniem czynników chemicznych, atmosferycznych i mechanicznych. Co warto wiedzieć o farbie poliuretanowej i gdzie ją wykorzystać? O tym przeczytacie w poniższym artykule!

 

Spis treści:

1.      Farba poliuretanowa – właściwości

2.      Farby poliuretanowe – zastosowanie

3.      Jak malować farbą poliuretanową?

 

Farba poliuretanowa – właściwości

Farba poliuretanowa to produkt niezwykle popularny, głównie dlatego, że gwarantuje trwałą ochronę. Powłoka, jaką tworzy jest elastyczna i odporna na ścieranie. Tworzy trwałą warstwę, która chroni przed korozją i negatywnymi działaniami czynników zewnętrznych. Zabezpiecza również przed uszkodzeniami mechanicznymi, dzięki temu chętnie wykorzystywana jest w wielu branżach przemysłu. Jest odporna na działanie promieni UV, dzięki czemu zachowuje swój kolor i połysk przez długi czas. Ponadto wykazuje odporność podczas kontaktu z takimi substancjami, jak oleje maszynowe, rozpuszczalnik, czy inne środki chemiczne.

 

Farby poliuretanowe – zastosowanie

Jak już wyżej wspomnieliśmy, farby poliuretanowe znajdują szerokie zastosowanie głównie w branży przemysłowej. Wykorzystywane są do malowania wielu powierzchni, głównie stalowych. Stanowią jeden z głównych materiałów ochronnych w zakładach produkcyjnych i fabrykach, przy budowie dróg, parkingów, autostrad i stoczniach. Z powodzeniem wykorzystywane są do malowania ogrodzeń metalowych, statków, różnego rodzaju maszyn rolniczych, hal wykonanych ze stali, kontenerów, barierek. Ich przeznaczenie dowodzi, że idealnie odnajdują się w bardzo nieprzyjaznych warunkach zewnętrznych.

 

Jak malować farbą poliuretanową?

Malowanie farbą poliuretanową nie jest skomplikowaną czynnością, ale wymaga zachowania podstawowych zasad poprzedzających proces malowania. Przede wszystkim należy pamiętać o dokładnym przygotowaniu podłoża. Powinno być czyste, suche, pozbawione plam i zatłuszczeń. Następnie, po oczyszczeniu powierzchni zaaplikuj na nią odpowiedni podkład antykorozyjny, następnie przeszlifuj papierem ściernym i odpyl. Farba poliuretanowa może zostać rozprowadzona za pomocą wałka lub pędzla, w zależności od zalecanej grubości warstwy. Pamiętajmy, że poliuretan wytwarza toksyczne związki, dlatego należy zachować ostrożność podczas wykonywania prac. Po skończeniu malowania pomieszczenie powinno być wietrzone tak długo, aż całkowicie zniknie z niego charakterystyczny zapach farby. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl