Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Farby poliuretanowe - gdzie je wykorzystać?
Farby poliuretanowe - gdzie je wykorzystać?

Farby poliuretanowe - gdzie je wykorzystać?

Farby poliuretanowe znajdują zastosowanie w przemyśle, głównie budowlanym, stoczniowym i mechanicznym. Są używane do malowania sprzętów oraz konstrukcji ze stali, żeliwa, metalu, a nawet betonu, drewna, tynku i tworzyw sztucznych. Bardzo dokładnie zabezpieczają przed oddziaływaniem czynników chemicznych, atmosferycznych i mechanicznych. Co warto wiedzieć o farbie poliuretanowej i gdzie ją wykorzystać? O tym przeczytacie w poniższym artykule!

 

Spis treści:

1.      Farba poliuretanowa – właściwości

2.      Farby poliuretanowe – zastosowanie

3.      Jak malować farbą poliuretanową?

 

Farba poliuretanowa – właściwości

Farba poliuretanowa to produkt niezwykle popularny, głównie dlatego, że gwarantuje trwałą ochronę. Powłoka, jaką tworzy jest elastyczna i odporna na ścieranie. Tworzy trwałą warstwę, która chroni przed korozją i negatywnymi działaniami czynników zewnętrznych. Zabezpiecza również przed uszkodzeniami mechanicznymi, dzięki temu chętnie wykorzystywana jest w wielu branżach przemysłu. Jest odporna na działanie promieni UV, dzięki czemu zachowuje swój kolor i połysk przez długi czas. Ponadto wykazuje odporność podczas kontaktu z takimi substancjami, jak oleje maszynowe, rozpuszczalnik, czy inne środki chemiczne.

 

Farby poliuretanowe – zastosowanie

Jak już wyżej wspomnieliśmy, farby poliuretanowe znajdują szerokie zastosowanie głównie w branży przemysłowej. Wykorzystywane są do malowania wielu powierzchni, głównie stalowych. Stanowią jeden z głównych materiałów ochronnych w zakładach produkcyjnych i fabrykach, przy budowie dróg, parkingów, autostrad i stoczniach. Z powodzeniem wykorzystywane są do malowania ogrodzeń metalowych, statków, różnego rodzaju maszyn rolniczych, hal wykonanych ze stali, kontenerów, barierek. Ich przeznaczenie dowodzi, że idealnie odnajdują się w bardzo nieprzyjaznych warunkach zewnętrznych.

 

Jak malować farbą poliuretanową?

Malowanie farbą poliuretanową nie jest skomplikowaną czynnością, ale wymaga zachowania podstawowych zasad poprzedzających proces malowania. Przede wszystkim należy pamiętać o dokładnym przygotowaniu podłoża. Powinno być czyste, suche, pozbawione plam i zatłuszczeń. Następnie, po oczyszczeniu powierzchni zaaplikuj na nią odpowiedni podkład antykorozyjny, następnie przeszlifuj papierem ściernym i odpyl. Farba poliuretanowa może zostać rozprowadzona za pomocą wałka lub pędzla, w zależności od zalecanej grubości warstwy. Pamiętajmy, że poliuretan wytwarza toksyczne związki, dlatego należy zachować ostrożność podczas wykonywania prac. Po skończeniu malowania pomieszczenie powinno być wietrzone tak długo, aż całkowicie zniknie z niego charakterystyczny zapach farby. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl