Strona główna sklepu

Malowanie dachów

Malowanie dachów

 

Farby Jachtowe

Poradnik Malowania dachu

Poradnik malowana

 

Elewacje drewniane

Farby Jotun do drewna elewacje drewniane

Mola i pomosty

Farby firmy Jotun molo

Farby i lakiery oraz bejce do ochrony drewna

Farby Jotun do drewna podbitki dachowe

Płoty i altanki

Farby Jotun do malowania altanek

Farby Proszkowe
Nowości
Witam Nasze nowości.
MegaFiller Smooth
MegaFiller Smooth

196,89 zł

160,07 zł

EasyGloss
EasyGloss

166,60 zł

135,45 zł

szt.
MegaGloss
MegaGloss

264,20 zł

214,80 zł

YachtVarnish
YachtVarnish

201,90 zł

164,15 zł

MegaCote
MegaCote

89,55 zł

72,80 zł

Obróbka strumieniowo -ścierna

Obróbka strumieniowo-ścierna z wykorzystaniem mikrokulek szklanych potocznie zwana jest szkiełkowaniem. Szkiełkowanie, czyli oddziaływanie na powierzchnie obrabianych detali, zazwyczaj przy wykorzystaniu kabin śrutowniczych bądź samych dysz śrutowniczych w konstrukcjach własnej budowy (np. przystosowane do tego procesu kontenery).

topzal

 

Bez względu na otoczenie, w którym odbywa się proces szkiełkowania idea, jest taka sama, a rezultaty mogą być porównywalne. Oczywiście na ostateczny efekt obróbki przy pomocy mikrokulek szklanych wpływa wiele czynników, z których głównymi są:

 

  • Jakość materiału. Im lepszy produkt, tym mniej się pyli i pozwala na dłuższe użytkowanie.

 

  • Powtarzalność kształtów i struktury. Jest to kluczowe, ponieważ na jakość powierzchni detali wpływa jakość materiału, którym są obrabiane. Mikrokulki szklane, aby dawały dobre rezultaty, muszą mieć powtarzalną – zawsze tę samą strukturę, budowę i kształt.

 

  • Możliwość doboru odpowiedniego rozmiaru do wymaganego procesu obróbki. Im większy wybór wymiarów mikrokulek szklanych, tym lepiej. Rozmiar podawany jest w mikrometrach (μm) oraz w możliwej do osiągnięcia przy jego użyciu chropowatości powierzchni Ra / Rz. Jednak zazwyczaj efekty mierzone są optoleptycznie, na zasadzie zadowolenia z jakości uzyskanej struktury powierzchni. Mniejsze rozmiary mikrokulek szklanych przeważnie wykorzystywane są do prac estetycznych i nadawania efektu satyny. Natomiast większe rozmiary mogą służyć do usuwania warstwy wierzchniej z detali aluminiowych lub nierdzewnych (np. starych powłok lakierniczych).

 

  • Ciśnienie roboczejakość dyszy śrutowniczej oraz kąt padania strumienia na obrabianą powierzchnie.

 

  • Wprawa i doświadczenie operatora.

Inne możliwości daje technologia obróbki wibrościernej 

 

 

Technologia obróbki wibrościernej polega na swobodnym przemieszczaniu się detali w mieszance; kształtek ceramicznych lub tworzywowych z wykorzystaniem płynów wspomagających obróbkę oraz wody, umieszczonych w czaszy roboczej urządzenia wibracyjnego.

 

Maszyna napędzana jest poprzez silnik wibracyjny, który wprawia wsad w ruch poprzez wibrację, rotację lub siłę odśrodkową. Powoduję to ciągłe 'tarcie' kształtek o obrabiane detale co w efekcie skutkuję usunięciem zadziorów, zaokrągleniem krawędzi, wygładzeniem powierzchni, a nawet jej wypolerowaniem.


Obróbka wibrościerna ("mass finishing"), trowalizacja lub potocznie zwana obróbką pojemnikową, może być stosowana w obróbce detali wykonanych z różnych materiałów, w tym z:

 

  • metalu,
  • plastiku,
  • drewna,
  • naturalnych i sztucznych kamieni,
  • ceramiki,
  • gumy,
  • szkła.


Dobór odpowiedniego urządzenia, w którym ma się odbywać obróbka wibrościerna, jest bardzo ważną częścią opracowywania procesu technologicznego. To, z jakiego typu maszyny będziemy korzystać, określa między innymi: 

 

  • oczekiwaną wydajność obróbczą, 
  • rodzaj i kształt detali, 
  • rozmiar i waga detali, 
  • forma suszenia, 
  • rodzaj separacji po obróbce,
  • w jakim stopniu cały proces ma być zautomatyzowany.


Obróbka wibrościerna jest przede wszystkim technologią, która daję możliwość automatyzacji procesów, które kiedyś odbywały się manualnie. Wykorzystanie maszyn wibracyjnych jest ekonomicznie uwarunkowanym procesem zwiększającym wydajność produkcyjną i poprawiającym jakość powierzchni produkowanych części.

 

Liczba możliwości związanych z wykorzystaniem maszyn do obróbki wibrościernej Rösler i Kromaş jest nieograniczona. Technologia rozwija się każdego dnia, a forma zastosowań rośnie wraz z kreatywnością i zapotrzebowaniem na jak najlepsze i jakościowe wykończenie powierzchni.

 

 

Zarówno jedna jak i druga technologia wykorzystywana jest do nakładania powłok malarskich  profesjonalnymi farbami ( np. firmy Jotun ) ,które mają na celu :

- ochrona przed korozją

- wydłużenie żywotności ekspoloatacyjnej

- obniżka kosztów związanych z remontami

- nadawanie walorów estetycznych

 

Szczególną uwagę należy zwrócić na ochronę przed korozją wszelkiego rodzaju konstrukcji ze względów na skutki finansowe jakie występują w okresie eksploatacji , pozwalają wydłużyć żywotność malowanych obiektów  i mogą one wynosić od kilku do kilkunastu lat.

Badania amerykańskie określiły  koszty związane z e szkodami związanymi z korozją na kilka set miliardów $.

 

Innym efektów który dają te technologie jest przyczepność i trwałość powłok malarski, szczególnie związanych z ostrymi krawędziami które należy zaokrąglić – w innym wypadku może powłoka malarska odpadać , a w ich miejscach powstają miejsca narażone na korozję.

 

Firma L.M Zalewski Technika Obróbki Powierzchniowej zajmuje się tymi technologiami od 30lat na rynku polskim i btyła prekursorem w jej rezwijaniu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl